Dnes

  • Čtvrtek 19. ledna 2023
  • Svátek má Doubravka

Krejza chválí rekonstrukci ZŠ Masarykova. O moderní učebny se podělí se žáky ostatních škol

08. 09. 2020

Litoměřice – Základní škola Masarykova se oblékne do nového kabátu. Rozsáhlá rekonstrukce, která znamená vylepšení stávajících prostorů a nezbytnou výměnu starých oken, se podařila díky dobré spolupráci s městem, které zastupoval poslanec a místostarosta Litoměřic Karel Krejza.

„Chtěl bych poděkovat panu místostarostovi a městu za rekonstrukci,“ prohlásil v natočeném videu ředitel ZŠ Masarykova Karel Kynzl. Práce už započala a k dodělání už zbývá pouze trojice oprýskaných oken, ostatní ještě nějaký čas potrvá, ale žáci školy se mají na co těšit.

Třešničkou na dortu je fakt, že škola získá nejen moderní vzhled v podobě prosklené přístupové části pro žáky, ale zároveň se využije i nynější půdní prostor, kde vzniknou tři nové učebny, které budou využívat i děti z jiných škol. Mělo by se jednat o jazykové a odborné místnosti. „Budou tu tři jazykové učebny, přírodopisná a řemeslná,“ pochvaluje si rekonstrukci Krejza, do jehož agendy spadá právě školství. Aby se investované prostředky využily na maximum, nebudou sloužit učebny jen pro místní žáky, ale do prostorů získají přístup i třídy dalších škol z Litoměřic. „Po dohodě sem bude chodit soukromá odborná škola a základní škola Boženy Němcové. Přístup sem budou mít mateřské školky a speciální škola,“ pokračoval ředitel Kynzl.

I přes složité období je otázka financování vyřešena dotačním způsobem „Prostor půdy je veliký a naživo mi těch dvacet pět miliónů mi nepřijde ani tolik. Získali jsme výraznou dotační podporu, nebudeme to muset platit celé z našeho rozpočtu,“ konstatuje Krejza. Podle něj je městský rozpočet v současnosti napnutý a bude ještě napnutější vzhledem k minulým událostem,“ narážel na situaci kolem Covidu.

Autor: