Dnes

  • Pondělí 28. listopadu 2022
  • Svátek má René

Krást deodoranty ke splacení dluhu? Taková je realita mladíka na Mostecku

10. 06. 2022

zdroj fota: ilustrační obrázek pixabay.com

Most – Splácet svůj dluh prostřednictvím deodorantů? I takový kuriózní trestní čin se evidentně může stát. Muž na Mostecku z drogérie ukradl antiperspiranty za tisíc korun, které následně prodal a chtěl tím splatit svůj dluh. Policie ho brzy vypátrala. Hrozí mu až tři roky vězení.

Pětadvacetiletý mladík navštívil místní drogérii, kde mu do oka padlo jedenáct deodorantů, které schoval  pod oblečení a odcizil. „Když pracovní personál zjistil, že v prodejně schází deodoranty za více jak tisíc korun, tak byl mladík již v nedohlednu,“ popisuje situaci PČR.

Mladý zloděj ale nepočítal s bezpečnostní kamerou, která jeho počínání zachytila. Tudíž pro místní policii nebylo příliš těžké ho během krátké doby vypátrat. „Při výslechu strážníkům sdělil, že se za kradené deodoranty pokusil splatit své dluhy. Krátce po opuštění drogérie totiž svůj lup prodal,“ uvádí policie s tím, že svůj lup prodal přibližně za polovinu.

Mladík se podobného činu nedopustil poprvé, jeho minulost je protkána spoustou podobných přečinů, což mu samozřejmě u soudu moc nepomůže. Pokud bude uznám vinným, může strávit ve vězení až tři roky.

Autor: redakce