Dnes

  • Čtvrtek 26. května 2022
  • Svátek má Filip

Hasiči mají na pilno. Krajským asistenčním centrem prošlo už 13 tisíc uprchlíků, HZS hledá posilu

25. 04. 2022

zdroj fota: Ústecký kraj, www.kr-ustecky.cz

Ústecký kraj – Po vypuknutí války na Ukrajině se tisíce lidí z této válkou zasažené země rozhodlo opouštět své domovy a uprchnout do ostatních zemí, Česko nebylo výjimkou. Krajské asistenční centrum na pomoci Ukrajině v Ústí nad Labem celkem od začátku svého působení odbavilo přes třináct tisíc uprchlíků.

„Krajským asistenčním centrem pomoci Ukrajině, které má denní kapacitu 600 lidí, prošlo od jeho otevření do půlnoci 13 168 uprchlíků před válkou Ruska proti Ukrajině. Za sobotu 119 a za neděli 27,“ uvádí Hasičský záchranný sboru Ústeckého kraje na Twitteru a dodává, že co se týká ubytování, celkem dostalo jejich prostřednictvím střechu nad hlavou 2738 lidí,  za sobotu 41 a za neděli 8.

Že mají ústečtí hasiči na pilno dokládá i aktuálně probíhající nábor nových hasičů. HZS Ústeckého kraje totiž od konce března hledá posily do týmu. „Chceš zachraňovat životy a chránit majetek? Staň se hasičem,“ vyjímá se na náborovém letáku hasičů na  sociální síti.

Krajské asistenční centrum na pomoci Ukrajině zřídil na začátku března Ústecký kraj v budově bývalého rektorátu ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) v ulici Hoření.

Autor: redakce