Dnes

  • Pátek 25. června 2021
  • Svátek má Ivan

Krajský úřad má nového ředitele. Piráti poukazují na ANOfertizaci!

02. 02. 2021

ustecky kraj

Ústecký kraj – Konec ledna znamenal i obrat ve vedení Krajského úřadu Ústeckého kraje. Novým šéfem úřadu se stane JUDr. Jiří Holub, který vedl mimo jiné i Krajský úřad Středočeského kraje. Dusno, které provází otázku nového vedení už od voleb,  zdá se dovršilo svého vrcholu. Piráti počin výběru ředitele kritizují, poukazují na ANOfertizaci Ústeckého kraje.

Kraj v novém vedení – hnutí ANO, ODS a Spojenci – si vybral i nového ředitele úřadu. Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller v pátek obdržel souhlas ministra vnitra Jana Hamáčka s jeho jmenováním. „Ministr vnitra ve smyslu ustanovení § 61 odst. 3 písm. b/ zákona o krajích uděluje souhlas se jmenováním JUDr. Jiřího Holuba do funkce ředitele Krajského úřadu Ústeckého kraje,“ stálo v oznámení.

Pěkně dusno v této otázce bylo již po volbách, kdy se vedení ujmula nová koalice. Problém byl ale v tom, že nástupce dlouholetého ředitele Milana Zemaníka vybrala stará garnitura vedená Oldřichem Bubeníčkem (KSČM). Konkurs tehdy vyhrál vedoucí krajského majetkového odboru Jindřich Šimák. Nová koalice se ale postavila na odpor a hejtman konkurs zrušil. Začal se hledat nový nástupce. Holub na pozici vedení Středočeského kraje rezignoval těsně před Vánoci. Prý zřejmě nechtěl pracovat pro nové vedení.

Kritika Jiřího Holuba

Směrem k osobě Jiřího Holuba se ovšem ozývají i některé kritické hlasy spjaté se semknutím s hnutím ANO. „ANOfertizace Ústeckého kraje pokračuje. Koalice dosadila do dozorčí rady Krajské zdravotní exministra Vojtěcha, teď se stal novým ředitelem Krajského úřadu Jiří Holub, blízký spolupracovník středočeské exhejtmanky Pokorné Jermanové. A takto my si tu za časů kádrování žijeme,“ okomentovala události krajská zastupitelka Kateřina Stojanová (Piráti).

„Trend nového krajského vedení v obsazování důležitých veřejných krajských funkcí je jasný – kádrování obdobné tomu z časů totality se vrací. A není k němu ani třeba, aby ve vedení byli komunisté. Stačí hnutí ANO,“ pokračovali Piráti ve svém prohlášení.

ČTĚTE TAKÉ
Hejtman objíždí kraj a hledá prostory pro vakcinační centra. Důležitá bude i bezbariérovost a parkovací místa!

Holub má zkušenosti s manažerskými posty. Po celý svůj profesní život zastával vedoucí místa v orgánech státní správy. Naposledy vedl Krajský úřad Středočeského kraje. Jeho jméno bylo spojováno s kauzami tamní hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO). Šlo například o kauzy tajení odměn úředníků nebo řešení střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Po změně politického vedení po volbách rezignoval.

Autor: ps