Dnes

  • Pátek 25. června 2021
  • Svátek má Ivan

Krajská zdravotní zavádí preventivní opatření. „Musíme jít příkladem“, řekl předseda představenstva Novák

16. 09. 2020

V návaznosti na doporučení Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje zavádí Krajská zdravotní (KZ) preventivní opatření na ochranu před nákazou novým koronavirem ve všech svých pěti nemocnicích. Jedná se o počin související s nepříznivým vývojem epidemiologické situace. Podle předsedy představenstva KZ Jiřího Nováka se jedná o preventivní opatření, jejichž cílem je především ochrana zdraví pacientů a zaměstnanců KZ.

Zákaz návštěv se týká všech lůžkových stanicích nemocnic Krajské zdravotní. Opatření platí od úterý 15. září 2020 do odvolání. Jmenovitě se jedná se o Nemocnici Děčín, Masarykovu nemocnici v Ústí nad Labem, Nemocnici Teplice, Nemocnici Most a Nemocnici Chomutov.

“Omezení se netýká pacientů v terminálním stavu, kde jsou nadále návštěvy možné, stejně jako třetí osoby u porodu”, je uvedeno v tiskové zprávě KZ s tím, že další opatření jsou optimalizace rozšíření provozní doby na odběrových místech včetně zavedení objednávkového systému, nebo znovuzavedení mobilních skupin pro výjezdy k odběrům.

„Zdůrazňuji, že opatření, která Krajská zdravotní, a. s., připravuje, respektive se k nim vrací, mají preventivní charakter. Jak jsem už řekl při první vlně pandemie na jaře, jako největší lůžkové zdravotnické zařízení v České republice a zároveň se  sedmi tisíci dvěma sty pracovníky největší zaměstnavatel v Ústeckém kraji, musíme jít příkladem”, vyjádřil se k opatřením předseda představenstva KZ Jiří Novák a dodal, že si KZ nemůže dovolit cokoli podcenit a ohrozit důvěru pacientů, obyvatel Ústeckého kraje. “Všechna preventivní opatření činíme s ohledem na ochranu zdraví pacientů a našich zaměstnanců,“ uvedl.

Podle generálního ředitele KZ Petra Fialy se pandemický štáb Krajské zdravotní, a. s., pravidelně schází, situaci pečlivě sleduje a vyhodnocuje. “Jsme připraveni udělat maximum pro zvládnutí očekávaného náporu pacientů vyžadujících hospitalizaci a testování většího počtu lidí v našich laboratořích,“ řekl s tím, že se zaměří také na optimalizaci rozložení dovolených zaměstnanců.

ČTĚTE TAKÉ
Tři roky od zbytečného úmrtí. Nový přístroj bude bezpečný, ujišťuje nemocnice

„Dalším preventivním opatřením je odsunutí konání konferencí, seminářů a dalších vzdělávacích a prezentačních akcí KZ se zrušením nyní aktuálních termínů,“ sdělila hlavní hygienička KZ Dana Vaculíková.

Uvedená opatření platí až do odvolání.

 

Autor: