Dnes

  • Pátek 28. ledna 2022
  • Svátek má Otýlie

Krajská zdravotní reaguje: rozšiřuje se provozní dobu odběrů

18. 09. 2020

Krajská zdravotní (KZ) rozšiřuje provozní dobu odběrových míst pro testy na nákazu způsobující onemocnění COVID-19 ve všech svých nemocnicích, informovala o tom ve čtvrtek na facebooku.  Důvodem je velký zájem o testy na covid-19 a zhoršující se epidemická situace.

V týdnu zavedla KZ ve všech svých nemocnicích přísnější pravidla pro návštěvy a nyní reaguje na zvýšenou poptávku po testech na Covid19.

psali jsme: Krajská zdravotní zavádí preventivní opatření. „Musíme jít příkladem“, řekl předseda představenstva Novák 

Od 16. září je 8 hodin denně otevřené testovací místo v ústecké Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem.  Další zařízení budou následovat v příštím týdnu. Děčín, Teplice, Most a Chomutov tedy budou mít od 21. září provoz ve všechny pracovní dny.

„KZ tak reaguje na vznik státem a zdravotními pojišťovnami garantované páteřní sítě odběrových center a odběrových center v regionální síti tak, aby splnila požadavky Ministerstva zdravotnictví ČR na odběrová místa v obou uvedených sítích“, uvádí na svém facebookovém profilu.

Jedno vyšetření zahrnující odběr a zpracování vzorku přijde samoplátce na 1 756 Kč. KZ také intenzivně připravuje objednávkový systém s SMS bránou, který bude aktivován v příštím týdnu pro odběrová místa ve všech jejích nemocnicích. 15. září zaznamenali totiž hygienici v Ústeckém kraji 107 nově nakažených. Za středeční dopoledne přibylo dalších 51.

 

Autor: