Dnes

  • Pondělí 28. listopadu 2022
  • Svátek má René

Kraj opět podpoří filmaře. Program do kraje přinese vysoké investice

27. 06. 2022

zdroj fota: Ústecký kraj, www.kr-ustecky.cz

Ústecký kraj opět podpoří filmovou tvorbu. I letos vyhlašuje úspěšný program na podporu filmové tvorby, která bude vznikat na území kraje, čímž podpoří místní ekonomiku. Aktuální výše finančních prostředků je 3,1 milionu korun.

„Dotační podpora přiláká do našeho kraje filmaře, což je přínosné nejen pro místní podnikatele, ale jde také o propagaci a dobré jméno regionu, a to nejen při natáčení samotném, ale také při následných propagačních aktivitách k filmu,“ řekl k programu náměstek pro kulturu a cestovní ruch Jiří Řehák.

Podle posledních zkušeností vidíme, že natáčení filmů a seriálů dnes neprobíhá jen v Praze, v centru filmového průmyslu, ale dá se audiovizuální výrobu decentralizovat.  „Filmaři také využívají služeb lokálních producentů, lokačních skautů, grafických studií, tvůrců, herců, výtvarníků, kostymérů, architektů a dalších podobných profesí,“ doplnila Bára Hyšková z Filmové kanceláře Ústeckého kraje, která má dotační program na starost s tím, že producenti v regionu utrácejí výrazně vyšší částky. Program tak dlouhodobě přinese do regionu vysoké investice, pozitivní podporu cestovnímu ruchu, a především rozvoj profesí s vysokou přidanou hodnotou.

Filmaři mohou žádat o podporu především na hrané filmy, seriály či jejich epizody, a to od 27. července do 10. srpna.

Autor: redakce