Dnes

  • Pátek 9. prosince 2022
  • Svátek má Vratislav

Kraj chystá novou vizuální identitu. Soutěž vyhrálo studio Petrohrad z Plzně

13. 08. 2022

zdroj fota: studiopetrohrad.cz

Ústecký kraj – Nová vizuální identita Ústeckého kraje by měla být veřejnosti představena na konci září. Vítězem designérské soutěž na novou vizuální identitu Ústeckého kraje a jeho organizací zná svého vítěze. Pětičlenná porota rozhodla, že nové logo připraví dle svého návrhu studio Petrohrad z Plzně.

Ústecký kraj chce prostřednictvím nové identity reflektovat změny, kterými kraj prošel a která ho ještě čeká. Kraj vyhlásil soutěž, v rámci které oslovil pět vybraných designérů a studií se zkušenostmi v oboru vizuálních identit. „Do druhého kola postoupily tři návrhy, které posuzovala pětičlenná porota složená ze tří odborníků na grafický design a dvou zástupců Ústeckého kraje. Vítězné studio Petrohrad získalo zakázku na zpracování návrhu a následnou implementaci v hodnotě 820 tisíc korun,“ uvádí zástupci kraje. Finální návrh bude představený veřejnosti 27. září 2022.

Studio Petrohrad je kreativní jednotka zaměřující se především na tvorbu vizuální identity, online videa a fotografie z oblasti architektury a designu.

Autor: redakce