Dnes

  • Pondělí 15. srpna 2022
  • Svátek má Hana

Krádež Vánoc? Zákaz vánočních trhů nazvedl primátora Mostu Paparegu. „Je to nepřijatelné,“ uvedl

29. 11. 2021

zdroj fota: pixabay.com

Most – S rozhodnutí Vlády ČR ze dne 25. listopadu 2021 o zrušení vánočních trhů se nesmířili v Mostě. Pro mnohé nečekané rozhodnutí zanechalo stánkaře ve velké nejistotě. Receptem na uskutečnění trhů i přes nepříznivý vývoj pandemie koronaviru je přejmenování trhů na zimní. Mostecký recept následují další města nejen na severu Čech.  

V důsledku vyhlášení nouzového stavu na třicet dní došlo mimo jiné k omezení služeb v oboru pohostinství a zrušení vánočních trhů. „V Mostě si přitom trhovci teprve včera vyzvedli klíče od stánků, které se měly v nadcházejících čtyřech týdnech stát jejich denní provozovnou. Navezli nakoupené zboží za nemalé finanční prostředky a ani na chvíli si nepřipouštěli, že by „vrchnost z Prahy“ mohla vydat rozhodnutí, kterým se pokusí ukrást lidem už druhý rok nejkrásnější svátky v roce,“ uvedli oficiální webové stránky města Most.

„Budeme spolu s kolegy hledat možnosti, jak trhy zachovat. Takto hloupé rozhodnutí omezující pohyb osob na čerstvém vzduchu, kdy o pár metrů vedle se v obchodním domě tísní několik set osob v uzavřeném prostoru, je pro nás nepřijatelné. Každý, kdo má svých pět pohromadě přece vyhodnotí, kde je větší riziko možnosti nákazy. Rozhodnutí Vlády ČR bereme na vědomí, ale rozhodně s ním nesouhlasíme,“ řekl primátor města Mostu Jan Paparega.

Receptem na uskutečnění trhů i přes nepříznivý vývoj pandemie koronaviru je přejmenování trhů na zimní. Mostecký recept následují další města nejen na severu Čech.  

Autor: redakce