Dnes

  • Čtvrtek 26. května 2022
  • Svátek má Filip

Koření sportu. Kdo pro sebe „urve“ první letošní severočeské derby? V tabulce si zatím lépe stojí Ústí

26. 10. 2021

zdroj fota: oficiální stránky ČBF

Ústecký kraj – A je to tady! Derby dvou sousedů, jejichž haly od sebe dělí jen třicet kilometrů a vzájemné souboje přinesly nejednou nečekané zvraty a dech beroucí podívanou. První severočeské derby v nejvyšší basketbalové soutěži se odehraje den před státním svátkem na půdě Válečníků z Děčína. Jak si zatím vedou oba celky v průběhu sezony?

Zdroj: cbf.cz

Pokud se podíváme do tabulky na postavení obou celků, pak je jasné, že s větším sebevědomím do utkání mohou jít hráči Slunety. I přes poslední nezdar na půdě Opavy si po osmi kolech drží padesáti procentní úspěšnost a mají blízko k umístění mezi nejlepší šesticí. Na půdě Slezanů v posledním odehraném kole se svěřenci Jana Šotnara drželi až do drtivého nástupu na začátku třetí čtvrtiny, kdy vznikla bodová díra a tu už hosté z Ústí nedokázali zalepit. Potřebujeme zapracovat ještě na hodně věcech. Přeci jen jsme strávili společně pouhých šestnáct dní před začátkem soutěže, takže některé věci doháníme v sezóně. Ale poslední utkání ukazují, že jsme na dobré cestě,“ prozradil ještě před utkáním Jan Šotnar.

Na koho budou týmy nejvíce spoléhat?

Zdroj: cbf.cz

Válečníci z Děčína měli v posledním kole postaráno o drama. V domácím utkání zatápěli Kolínu, ale na více než těsnou porážku to nestačilo. Svěřenci Tomáše Grepla mají na svém kontě dvě výhry, ale s příchodem nových tváří se v „Maroldovce“ očekává i postupný posun tabulkou. Posledním zesílením kádru je americký pivot Brett Prahl. „Čerstvě sedmadvacetiletý Američan měří 206 cm a váží 102 kg. Rodák z Wisconsinu absolvoval i místní University of Wisconsin v Milwaukee, kde nastupoval v NCAA, aby ve svém seniorské roce dosahoval průměrů necelých 10 bodů a 5 doskoků na zápas,“ uvádí o něm klubový děčínský web.

Oba týmy spoléhají na služby amerických hráčů. Na soupisce domácího Děčína jich napočítáme čtyři, za Ústí hrají čtyři Američané a Kanaďan Jamal Jones.

Faktorem X celého duelu se může stát bouřlivé domácí prostředí v Děčíně nebo Lamb Autrey, který působil v Děčíně a dnes válí za Ústí. Utkání startuje 27. října od 18:00 v hale v ulici Maroldova.

Zdroj: cbf.cz

Autor: redakce