Dnes

  • Pátek 27. ledna 2023
  • Svátek má Ingrid

Koaliční bitva končí: Hejtmanova poradkyně Marschallová rezignovala na všechny funkce

18. 03. 2021

redakce

Poradkyně hejtmana Ústeckého kraje Vladislava Marschallová odstoupila ze všech funkcí. Důvodem rezignací je uzavření smlouvy na odměnu ve výši 130 tisíc korun měsíčně, (jak tvrdí Jindřich Zetek) s Krajskou zdravotní.  Právě Zetek byl již minulý týden odvolán z funkce a podle hejtmana Jana Schillera to měl být právě on, který smlouvu s Marschallovou podepisoval. To je výsledek středečního koaličního jednání, které následovalo po úterním prohlášení regionální rady ODS, v němž mimo jiné žádala svého partnera – hnutí ANO o prošetření smluv uzavřených mezi poradci ANO a KZ. Padat budou trestní oznámení a smlouvy začíná prověřovat nový předseda KZ exministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

 „Zároveň jsem koaliční partnery informoval, že jsem hovořil s paní Marschallovou. Já i celá krajská organizace hnutí ANO považujeme situaci za nepřijatelnou, a proto jsme se dohodli, že paní Marschallová ukončí dohodu o pracovní činnosti na krajském úřadě. Tím skončí i na pozici mé poradkyně. Paní Marschallová zároveň informovala krajskou organizaci hnutí ANO, že zároveň rezignuje na pozici krajské místopředsedkyně, a to se také stalo.” uvedl po jednání hejtman Schiller

Další případné problémy vzniklé v KZ se budou projednávat koaličně, i když je zde ANO v gesci. Podle dalšího člena koalice Jiřího Řeháka z uskupení Spojenci pro kraj je tento případ ukázkou toho, že koalice je schopna řešit problémy rychle a věcně. „Koaliční partneři se shodli, že současná situace je zároveň šancí přemýšlet o lépe fungující struktuře řízení společnosti Krajská zdravotní,“ komentoval výsledky jednání Řehák.

Hejtman Schiller závěrem tiskové zprávy označil za viníka trochu překvapivě Zetka, který byl oficiálně už minulý týden odvolán pro pracovní vytíženost na jiných pozicích. (Působil totiž zároveň jako ředitel nemocnice v Žatci a starosta Hory Svaté Kateřiny) „Během prověřování souvislostí s uzavřenou pracovní smlouvou paní Marschallové jsem byl navíc obeznámen personalistkou Krajské zdravotní, a. s., že byla tato smlouva uzavřena na základě přímého pokynu právě předsedy představenstva Mgr. Ing. Jindřicha Zetka. Ve světle toho se veškeré výroky, které pronesl poté, co došlo k jeho odvolání, jeví jako naprosto účelové,“ doplnil informace závěrem hejtman Schiller. Tím narážel na skutečnost, že sám Zetek podal v souvislosti trestní oznámení, jak na bývalého ředitele KZ Aleše Chodeckého, tak na samotnou Marschallovou. 

 

Autor: