Dnes

  • Úterý 29. listopadu 2022
  • Svátek má Zina

Koalice v Děčíně chce zefektivnit fungování města. Má na to pouze dva roky!

07. 12. 2020

zdroj fota: koláž autora

Děčín – Programové prohlášení nově vzniklé koalice v Děčíně dostalo konkrétní podobu. Primátor Jiří Anděl se chce se svými spolupracovníky pokusit nastavit lepší atmosféru při správě věcí veřejných. Koalice stran ANO, Volba pro Děčín, Piráti, Změna pro Děčín a ODS s podporou Svobodných bude řídit město do roku 2022. Zaměřit se chtějí na základní odvětví rozvoje a správy Děčína.

Čas pro koalici běží rychle, vzhledem k odvolání primátora a zvolení nového vedení už je volební období ve své polovině. „Nová koalice má před sebou pouze dva roky pro naplnění programových priorit, kdy situace je o to komplikovanější, že se nacházíme ve finanční krizi způsobené virem COVID-19,“ uvádí tisková zpráva města. To negativně dopadá na naplnění městské pokladny. „Je proto na místě zefektivnit fungování města a nastavit novou atmosféru při správě věcí veřejných,“ plánuje nové vedení města.

V dopravní obslužnosti města si koalice vytyčila za cíl posunout rozhodujících dopravních staveb do dalších stadií přípravy a vše koordinovat s ohledem na dopravní situaci v Děčíně. Turistické centrum oblasti je v tuto chvíli odříznuto od světa. Všechny zásadní komunikace jsou opravovány a cestování autem do Děčína je komplikovanější. Pokračovat bude rekonstrukce a obnova Podmokel. Nejen tam by se mělo město zaměřit na modernizaci veřejného osvětlení, které by mělo být šetrnější k životnějšímu prostředí a méně náročné na spotřebu energie. Oblast bývalého východního nádraží považuje město za rozvojovou zónu, která by měla dostat novou funkci a uplatnění.

Více kamer a policistů

Pro bezpečnost obyvatel má dojít k posílení kamerového systému a do ulic by se mělo dostat více policistů. Děčínský magistrát by chtěl jít cestou vytipování rizikových míst. Výsledkem by měla být mapa kriminality, která bude sloužit jako podklad pro preventivní programy.

Ve městě hraje sportovní prim basketbalový klub Válečníků. Děčín se bude dle svého programového prohlášení i nadále věnovat mladším věkovým kategoriím. „Podpora sportu zaměřená zejména na děti, mládež. Pomoc s údržbou a provozem sportovních zařízení,“ zní jeden z bodů programového prohlášení. Město chce podpořit rekonstrukci stávajících sportovišť, obnovy se má dočkat společenský dům Střelnice.

Chytré město

Děčín se má stát dalším z měst na severu Čech, které půjdou cestou chytrého fungování města. Prvním krokem bude vytvoření portálu občana, který by měl vést k elektronizaci veřejné správy a usnadnění vyřizování některých úředních úkonů. „Vytvořit řadu jednotlivých inovačních řešení pro zvýšení komfortu občanů v rámci eGovermentu,“ vymyslela koalice. Jestli si koalice ukrojila příliš velký krajíc chleba budeme vědět za dva roky před dalšími volbami do městských zastupitelstev.

Autor: