Dnes

  • Sobota 25. září 2021
  • Svátek má Zlata

Koalice SPOLU se blýskla na fotbalgolfu. Amatéři se poměřili s profesionály

13. 09. 2021

redakce

I přes nepřízeň počasí s hrozbou deště, která se nakonec uskutečnila, přilákal fotbalgolfový turnaj koalice SPOLU desítky hráčů. V krásném prostředí největšího hřiště svého druhu na světě v Dymníku u Rumburku vládla především dobrá nálada a na výsledku až tolik nezáleželo.

Mezi známými tvářemi nechyběl lídr kampaně za SPOLU Karel Krejza, europoslanec Alexandr Vondra či krajská radní Iva Dvořáková. Týmy rozdělené po čtyřech hráčích, z nichž jeden byl vždy profesionál, se se zvukem startovního klaksonu rozmístili po rozlehlém areálu a započaly klání.

Nástrahy jamek představovaly především v lesních částech nevypočitatelné kořeny, a na greenech pak drny a záludné překážky, na nichž se někteří hráči zasekli na několik úderů. Přibližně v polovině hry začalo silně pršet, ale to nikoho neodradilo, aby turnaj dokončil. I když se špatně vybavení hráči mohli ždímat, touha po sportu zvítězila.

Kolikrát naše redakce slyšela zvolání „ to snad není možný“, „ takovej kousek“ nebo „ ježíš, já jsem kopyto“ se snad nedá spočítat, ale o to tu opravdu nešlo. „ Jsem rád, že dorazilo hodně lidí a snad jich ještě více dorazí k volbám,“ hodnotil účast pro naseustecko.cz lídr koalice Karel Krejza.

Na „bedně“ v mužské kategorii se umístili pouze profesionální hráči, z nichž vítěz zahrál úctyhodných 11 pod par. (Rekord hřiště je 19 kopů pod par)  Překvapením turnaje se stal podle organizátorů neznámý Pavel Kozdera. Jak se později ukázalo, pracuje jako sněmovní asistent Karla Krejzy. S výsledkem 5 pod par jen těsně nestanul na stupni vítězů, ale náležela mu čtvrtá příčka. „Hrál jsem to vůbec poprvé, ale ta hra mě nadchla. Příště sem beru rodinu. Pro děti je to tu parádní,“ komentoval pro redakci své umístění Kozdera a pochvaloval si areál.

ČTĚTE TAKÉ
Senátor Hanza po jednání důležitého podvýboru: Nový ministr MMR musí být z regionů postižených těžbou

V kategorii žen pak získala stříbrnou medaili krajská radní Ústeckého a kraje Iva Dvořáková a s prázdnou neodešly děti. Kandidáti následně nasedli do volebního autobusu a rozjeli se po kraji za kontaktní kampaní.

Předávání pohárů v mužské kategorii

Předávání pohárů v ženské kategorii

 Nechyběl Alexandr Vondra

Karel Krejza u startovního výkopu

 

 

 

Volební autobus

Autor: Lukáš Veselý