Dnes

  • Úterý 29. listopadu 2022
  • Svátek má Zina

Knihy jako poděkování. Poslanec Růžička obdaroval sestřičky a rodinu válečného veterána

09. 12. 2020

zdroj fota: koláž autora

Lounsko – Dobrých skutků není nikdy dost. O to více potěší, když jsou za rohem Vánoce a země se pere s nákazou covid. Poslanec Pavel Růžička neopomněl podarovat rodinu vyznamenaného novodobého válečného veterána Vladimíra Šupy a zlepšit náladu sestřičkám v žatecké nemocnici. Těm rozšířil „knihovnu“ o 21 nových titulů.

Gesto, které potěší a zlepší náladu. Nové knihy do nemocnice v Žatci zanesl poslanec Růžička osobně, aby dar předal do rukou náměstka pro léčebnou a preventivní péči Petra Malého a hlavní sestry Růženy Srbové. Aby se místní sestřičky nehádaly, byly nové publikace umístěny do provizorní knihovny, kde bude možnost si je vypůjčit. „Přemýšlela jsem, jak to udělat, aby to bylo spravedlivé. Tohle bude asi nejlepší řešení. Všichni dostanou seznam nových knih a postupně se o ně mohou hlásit a střídat se o ně,“ popsala systém půjčování hlavní sestra nemocnice Růžena Srbová.

Četba pro sestřičky

Zdravotnický personál zažívá ve druhé vlně koronaviru pořádný nápor a každé povzbuzení je vítaným povoleným dopingem. „Dlouho jsem přemýšlel, komu a jak udělat radost, obzvlášť teď v předvánočním období. Je tolik lidí, kteří by si to zasloužili,“ pronesl poslanec za Ústecký kraj. Nakonec ho oslovila iniciativa #knizkaprosestricku. „Tento nápad mě hned nadchnul a bez váhání jsem se rozhodl zapojit. Byl bych moc rád, kdyby se tato myšlenka šířila dál a do projektu se zapojilo co nejvíce lidí. Zdravotnický personál si takovou pozornost rozhodně zaslouží,“ ocenil práci v nemocnici Pavel Růžička.

Dar v podobě jedenadvaceti knih žatecké sestřičky oceňují. „Je to hezké poděkování a jsme rádi, když si takto někdo vzpomene. Často lidé berou péči jako samozřejmost. Knihy jsou zajímavým způsobem ocenění, je to milé a takové osobní, moc za ně děkujeme,“ dodala Růžena Srbová za obdarované sestry žatecké nemocnice.

Dárky pro rodinu

Poslanec Růžička, který sedí v poslaneckém výboru pro obranu, ocenil i nově vyznamenaného praporčíka Vladimíra Šupu. Po jeho návrhu získal příslušník 41. mechanizovaného praporu generála Josefa Malého Medaili Za hrdinství. „Jsem moc rád, že můj návrh na vyznamenání praporčíka Vladimíra Šupy padl na úrodnou půdu. Je potřeba si uvědomit, že jsou hrdinové i mezi novodobými válečnými veterány,“ prohlásil po udělení medaile Růžička. Teď přišel s dary pro manželku a dceru praporčíka. Dívenka dostala plyšového jednorožce a maketu ledového království, její maminka dárkový koš.

Autor: