Dnes

  • Pondělí 28. listopadu 2022
  • Svátek má René

Knihovna nezavře! Kraj odtajnil otevřené školy a upravil úřední hodiny

15. 10. 2020

Ústecko – Napilno mají zaměstnanci na úřadu Ústeckého kraje. I na ně doléhají všemožné omezení a zákazy, které připravila centrální vláda. Na svých stránkách úřad zveřejnil seznam škol, které zůstanou otevřené. Své úřední hodiny vymezil na dvakrát týdně a nakonec ještě informoval o ponechání otvírací doby u Severočeské knihovny.

Čtenáři a milovníci knih nezůstanou ochuzeni úplně. Už před časem musela knihovna v Ústí zrušit akce pro veřejnost, besedy s cestovateli a další kulturní akce. To hlavní ale zanechala pro své čtenáře v plné míře. „Severočeská vědecká knihovna je knihovnou pro každého, a to nejen v době, kdy je všechno sluníčkové,“ uvedla ředitelka instituce Jana Lihartová. Podobně jako v ostatních krajských institucích je nutné přísně dodržovat hygienická opatření. „Chceme aby byla knihovna pro lidi jakýmsi světlem v temnotách, majákem, ke kterému se může vydat kdokoliv,“ nechala se slyšet ředitelka.

Seznam škol

Dnem 14. října zůstávají v provozu školská zařízení, kde se budou vzdělávat děti pracovníci bezpečnostních sborů, zdravotníků, členů integrovaného systému a hygienických stanic. Kraj se opírá o vyhlášený nouzový stav a postupuje podle krizového zákona a nutného zajištění péče o děti ve věku od tří do dvaceti let. Vybraná zařízení jdou napříč krajem od Varnsdorfu po Louny, dohromady jich je v kraji dvacet.

Úprava hodin

Od pondělí 12. října 2020 jsou do odvolání úřední hodiny upraveny pouze na dva dny v týdnu s rozsahem pět hodin denně. Stejně jako ostatní úřady i krajský prosí občany a upřednostňuje písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním kontaktem. Dopoledne v pondělí s ve středu je otevřeno od osmi do deseti, odpoledne pak od dvou do pěti.

Otevírací doba

Pondělí: 8:00 – 10:00, 14:00 – 17:00
Středa:  8:00 – 10:00, 14:00 – 17:00

Autor: