Dnes

  • Pátek 28. ledna 2022
  • Svátek má Otýlie

Když nevíte, co s penězi. Muž z Teplicka je roztrhal a nastrkal do větráku a namáčel v pivu

03. 12. 2021

zdroj fota: pixabay.com

Teplicko Kuriózní případ řešili policisté z Teplicka. Prověřovali 27letého muže, který je podezřelý, že v polovině září v herně roztrhal několik sto a dvou set korunových bankovek, které pak v nastrkal do stolního ventilátoru a namáčel v půllitru s pivem.

Podle usnesení o zahájení trestního stíhání měl muž takto poškodit bankovky v celkové nominální hodnotě sedm set korun. Pokud případ skončí u soudu a muž bude uznán vinným, v krajním případě by mohl jít až na půl roku do vězení.

Další výtečník je obviněn z přečinu poškození cizí věc. Muž ve středním věku měl na přelomu října a listopadu poškodit zařízení panelového domu, ve kterém bydlí. Jeden den se s ním zasekla kabina ve výtahové šachtě mezi suterénem a přízemím, než aby si zavolal pomoc mobilem, raději dvoje výtahové dveře vyrazil a způsobil tak škodu přes 74 tisíc korun. „I když by se dalo pochopit, že se snažil z kabiny dostat, přestože způsob, jaký zvolil, znamenal poškození cizího majetku, další den protiprávní jednání zopakoval. Tentokrát se jeho cílem staly vchodové dveře do domu, v jejichž zámku si měl zalomit klíč,“ popsal tiskový mluvčí krajské policie Daniel Vítek.

Muž opět zvolil řešení silou a dveře vykopl, v důsledku čehož došlo k poškození elektronického zámku, v tomto případě způsobil škodu ve výši sedmnáct set korun. Policisté muži sdělili podezření z přečinu, za jehož spáchání trestní zákoník stanoví až dvouletý trest odnětí svobody.

ČTĚTE TAKÉ
Auto narvané drogami. Řadová kontrola skončila vazbou, mladíkům hrozí deset let vězení
Autor: redakce