Dnes

  • Úterý 29. listopadu 2022
  • Svátek má Zina

Kdo provozuje maily hnutí ANO? Agrofert. „Je to externí firma,“ uklidňuje premiér Babiš

31. 08. 2021

zdroj fota: Facebook Andreje Babiše

Ústecký kraj – S informací, kdo provozuje více než 600 mailových schránek hnutí ANO, přišel iROZHLAS. Překvapivě se jedná o bývalý holding Andreje Babiše Agrofert, se kterou nemá premiér podle svých slov nic společného. Podle ředitele Transparency International Petra Leyera je to další důkaz o propojenosti premiéra a holdingu Agrofert. Andrej Babiš to odmítá.

Spolupráce na trase Babiš – Agrofert při zajištění funkčnosti mailových adres hájí mluvčí hnutí ANO. Martin Vodička. „V tuto chvíli máme zřízeno 605 e-mailových schránek, které využívá předsednictvo, výbor, krajští předsedové a manažeři, zaměstnanci a někteří další spolupracovníci,” řekl pro Radiožurnál.

Podle Vodičky se jedná o normální spolupráci. „Jedná se tedy o standardní obchodní vztah a neměli jsme jakýkoliv důvod měnit dodavatele služby, která dlouhodobě řádně funguje,“ uvedl mluvčí.

Premiér si trvá na tom, že nemá se svojí bývalou společností nemá nic společného. „Nemám, je to externí firma, externí dodavatel,” řekl Babiš.

Podle ředitele protikorupční organizace Transparency International Petra Leyera je provozování e-mailových schránek hnutí ANO holdingem Agrofert dalším důkazem, že se premiér neodpoutal od své firmy. „Podle mě to ukazuje propojení podnikatelské a politické sféry, které se pak sbíhá k jedné konkrétní osobě, tedy Andreji Babišovi,” řekl Leyer Radiožurnálu.

Autor: redakce