Dnes

  • Čtvrtek 8. prosince 2022
  • Svátek má Květoslava

„Je to snůška lží na úrovni žáka pátého ročníku,“ řekl starosta Kadaně ke spekulacím ohledně vakcín

29. 04. 2021

Zdroj fota: koláž autora

Ústecko – Dostala nemocnice v Kadani vakcíny na úkor zdravotnických zařízení v Ústeckém kraji? Podle starosty Kadaně Jiřího Kulhánka ani náhodou. Zveřejněný článek o protekčním jednání ze strany politiků včetně hejtmana Jana Schillera má za vylhaný a neseriózní. „Já sám jsem teprve registrovaný a na očkování půjdu,“ prohlásil dlouholetý komunální politik.

Zpráva o tom, že se v Ústeckém kraji šmelilo s vakcínami se dostala do mediálního prostoru a tak Naseustecko.cz oslovilo kadaňského starostu s žádostí o vysvětlení. „Nemám s tím problém. Nemocnice u nás neměla žádnou přednost. Copak můžeme za to, že máme šikovného ředitele?“ ptal se Jiří Kulhánek. Podle jeho slov se Kadaň zachovala rychle a efektivně a to na rozdíl od ostatních nemocnic v Ústeckém kraji. „Zřídili jsme si očkovací centrum prvního stupně, zatímco ostatní spali a nejednali a seděli na zadku,“ vysvětloval Kulhánek.

Při inspekci hejtmana Jana Schillera vyšlo najevo, že má Kadaň očkovací centrum připravené na nepřetržitý provoz. „Právě proto nám bylo svěřeno více vakcín, zajistili jsme očkování po dobu 24 hodin a měli vše v naprostém pořádku,“ povídal starosta Kadaně.

Stranická linka

Nemocnici v Kadani vede člen ODS Petr Hossner. Právě sem směřovala kritika na stejnou stranickou příslušnost jako u starosty Kulhánka. „Snažil jsem se celou věc vysvětlit, ale pan redaktor uvedl jen to, co se mu hodilo. A že to měla být příprava voleb? To se musím smát. Nikdo z ODS v Kadani nebude kandidovat v parlamentních volbách. Jestli se něco podařilo, tak urazit všechny lidi, kteří pracovali na připravenosti očkovacího centra. Sestry, doktory a zdravotnický personál,“ zlobil se Jiří Kulhánek.

Jaká je personální vazba mezi starostou Kulhánkem a ředitelem Hossnerem?

„Já s ředitelem nic neřešil, nemusím mu stát za zády, umí se postarat sám. Navíc na kraji nemám vůbec na starosti zdravotnictví, ale sociální oblast. Je to jen hloupá spekulace a snaha o senzaci. Jako bývalý učitel musím říct, že je to někde na úrovni žáka pátého ročníku,“ řekl s dávkou ironie Kulhánek.

Jako za bolševika

Starosta navíc sám upozornil, že ještě ani sám očkovaný nebyl. „Chováme se jako normální lidé, situace jsem já ani pan místostarosta nezneužili. Jsem registrovaný v systému a čekám, až na mě přijde řada. Stejně tak jako místostarosta,“ upozornil náměstek hejtmana.

„Je to jako za bolševika. Já v té době musel žít. Ten, kdo nějak vynikal a byl pracovitý, tak toho potřeba zašlápnout do země a nebo mu dát přes prsty. Heslo bylo nevyčnívat. Tohle je prostě jen vyšpekulovaná věc,“ uzavřel Kulhánek.

Autor: