Dnes

  • Sobota 10. prosince 2022
  • Svátek má Julie

Jako Tom a Jerry. Schiller a Klika vedou mediální přestřelku o nemocnici

17. 10. 2020

Ústecko – Výměna názorů na zdravotnická zařízení skončila osobními výpady. Náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika (Lepší Sever) se v odpovědi na Facebooku pustil do hlavního kandidáta na post hejtmana Jana Schillera (ANO). Vyčítal mu především nepravdivě uvedená tvrzení ohledně Lužické nemocnice v Rumburku. Oba politici se v lásce nemají.

Klika a spol. se minulý týden snažili utvořit koalici, která by dostala hnutí ANO mimo důležité vládnoucí posty. Na to reagoval poslanec Schiller následovně: „já pány z Lepšího Severu znám z Mostu už 6 let a poslední, co bych jim věřil, je slovo demokracie z jejich úst.“ Z plánované přestavby koalice sešlo, ale určitá pachuť po nepodařeném puči zůstala viset ve vzduchu.

Socialistické přirovnání

Jan Schiller rozjel na svém oficiálním profilu popisování stavu nemocnice. Doslova píše, že se dozvěděl děsivé věci. “ Jedna nemocnice měla začít bourat jednotku JIP, kde leží pacienti, což se podařilo oddálit a druhou nemocnici, nebude na konci roku komu předat, protože Krajská majetková nemá jako náplň svého podnikání poskytování zdravotních služeb,“ popsal situaci ze svého pohledu poslanec ANO. Nit nenechal suchou ani aktivitě skládání koalice Lepším Severem. „Mně osobně už tam chybí jenom výzva, aby šli lidé chránit svoje továrny a rozorávat meze. Je mi líto, že lidé, kteří mají měnit náš kraj k lepšímu politikaří, intrikují a mají dokonce tu drzost mluvit o demokracii,“ psal Schiller.

Jádro pudla nemocnice

Tím píchnul do vosího hnízda. Reakce nebyla okamžitá, ale přeci jen na ní došlo. „Nezlobte se, že odpovídám až teď. Ale zatím co Vy nepolitikaříte na sociálních sítích, tak my s dosluhujícím hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem ještě pořád makáme, jak se u Vás v hnutí píše na billboardy,“ poslal jedovatý šíp Klika. Vyjádřil se i ke sporu o rumburskou nemocnici, kde to oba politici vidí jinak. „Zase bud lžete nebo si vymýšlíte. Doufám, že to vidí Vaši koaliční partneři, aby věděli, do čeho s Vámi jdou,“ pálil ostrými Martin Klika. Ve svém příspěvku vypsal jednotlivé kroky k převzetí nemocnice s datací. „Jestli jste zjistil děsivé věci, máte asi špatné informace,“ přisadil si náměstek.

Kdo s koho

Poslední slovo měl zatím v ostré výměně názorů Jan Schiller. Ten napsal nejnovější komentář v reakci na náměstka hejtmana. „Jen ten Rumburk se Vám stále nedaří,“ zůstal u hlavního tématu poslanec. Podle jeho názoru chybí změna u zřizovací listiny Krajské zdravotní. Náplní podnikání by mělo být provozování zdravotnických zařízení. „Předpokládám, že máte lepší informace než já. Osobně budu rád, pokud vše proběhne tak, jak říkáte a Lužická nemocnice v Rumburku bude stabilizovaná,“ vyslovil své přání politik ANO. Konec příspěvku byl v jeho podání smířlivý a vyzýval ke spojení sil v přetěžké době. „To by nás mělo spojovat a ne rozdělovat. Ještě jednou Vám děkuji, že děláte všechny kroky k tomu, aby se to zvládlo,“ uzavřel.

Autor: