Dnes

  • Pátek 22. října 2021
  • Svátek má Sabina

Hron jako Freddie Mercury, Vondra jako „zaokrouhlovač“. Benefice v Litoměřicích šla na hospic

05. 07. 2021

litomerice.cz

Nadační fond Kalich v Litoměřicích uspořádal v minulém týdnu tradiční benefiční akci, ke které si pro tentokrát přizval známého moderátora, zpěváka a imitátora Vladimíra Hrona. Ten s kapelou the Drops zahrál známé vypalovačky legendární skupiny Queen. Ve prospěch Hospice sv. Štěpána se na místě podařilo vybrat přes 35 tisíc korun, což však nebyla konečná suma.

Kvůli epidemii COVID-19 byla letos účast i výtěžek z koncertu oproti minulým ročníkům trochu slabší, ale i tak se podařilo vybrat 35 600 korun. Částka vybraná a prezentovaná na šeku však nebyla konečná.  „A já přidám 14 400, ať to máme hezky zaokrouhleno na 50 000,“ sdělil přímo na pódiu při předávání symbolického šeku europoslanec za ODS Alexandr Vondra.

Finance z úterní akce použije hospic na rekonstrukci místnosti, kde se pozůstalí loučí se svými blízkými. Ta nebyla opravována 20 let, tedy od otevření zařízení. „Je úžasné, že přímo v Litoměřicích máme svůj nadační fond. Za těch deset let pořádání benefičních koncertů nám ohromně pomohl. Finance používáme na vylepšení našich služeb. Moc za to děkujeme,“ sdělila při předávání Monika Marková, ředitelka Hospice sv. Štěpána.

ČTĚTE TAKÉ
Vyznamenání in memoriam. Válečný stíhač Chábera kosil nacisty, od prezidenta získal Řád bílého lva
Autor: Lukáš Veselý