Dnes

  • Čtvrtek 9. prosince 2021
  • Svátek má Vratislav

Hráčky USK Praha „zahrají“ v Lounech. „Bude to svátek basketbalu,“ řekl Martin Jakeš

29. 09. 2021

zdroj fota: oficiální stránky ČBF

Louny – Město na řece Ohři bude dnešním dnem dýchat pouze basketbalem. Ptáte se proč? Do Loun zavítá ženský tým USK Praha nabitý hvězdami evropského basketbalu. V místní sportovní hale sehrají utkání nejvyšší ženské soutěže s Chomutovem, který patří mezi stále se zlepšující týmy. Utkání začíná dnes od 18 hodin. Nenechte si ho ujít.

Den po českém státním svátku čeká přídavek na fanoušky v Lounech. Město basketbalu zaslíbené hlavně v mládežnických kategoriích díky Basket Academy Louny se dočká utkání nejvyšší soutěže žen RENOMIA ŽBL. Do městské sportovní haly v Lounech dorazí k utkání třetího kola Levhartice Chomutov a ligový suverén ZVVZ USK Praha.

„Naším cílem je snaha přiblížit elitní ligový basketbal mužů i žen divákům ve městech, kde se k němu normálně nemohou dostat. Je to součástí dlouhodobé strategie propagace basketbalu a jsem rád, že se utkání mladého týmu Chomutova s hvězdným USK uskuteční právě v Lounech,“ říká sportovní ředitel ŽBL a zároveň ředitel lounské mládežnické akademie Martin Jakeš.

Může jít o jeden z nejzajímavějších zápasů základní části soutěže. Levhartice Chomutov patří k vycházejícím hvězdám ligy, když tým přišel do nejvyšší soutěže teprve před dvěma lety, ale výkony Severočešek prudce stoupají a už přináší i první ovoce, když na domácím Final4 Českého poháru Levhartice dokázaly vybojovat bronzové medaile.

Kde hledat favorita utkání je zřejmé Tým USK sbírá jeden titul za druhým. Pražanky útočí na šestnáctý titul v historii samostatné nejvyšší české ligové soutěže a mají sérii 218 utkání bez porážky, která je delší než osm sezon.

Jako jediný český zástupce míří Pražanky znovu do nejprestižnější evropské pohárové soutěže Euroligy, kde navíc chce útočit po loňském brzkém vypadnutí na medailové pozice. USK sice přišel po sezóně o největší českou hvězdu Kateřinu Elhotovou, která přerušuje kariéru, zato ale posílil o reprezentační křídelnici Alenu Hanušovou a také hvězdnou slovenskou rozehrávačku Barboru Bálintovou. Čeká se také na připojení hvězdy WNBA Brionny Jonesové, která si v zámoří zahrála i Utkání hvězd.

ČTĚTE TAKÉ
Plná hala hnala „nabuzené“ Levhartice. „Vyhrály jsme třetí čtvrtinu, to je úspěch,“ řekla „místní“ Tereza Vorlová

 

Autor: Jiří Šlaj