Dnes

  • Pátek 22. října 2021
  • Svátek má Sabina

Hon na Ivana Bartoše. Výrok s Rumunskem z něj udělal politický terč!

12. 08. 2021

zdroj fota: oficiální facebookový profil Ivana Bartoše

Ústecký kraj – Status Ivana Bartoše na sociální síti Facebook vyvolal emotivní reakce na straně občanů Ústeckého kraje a svou odezvu našel i u politické reprezentace. Proti jeho přirovnání kraje k Rumunsku se vymezil Jaroslav Foldyna a později i Tereza Hyťhová. Oba z politických subjektů, které ve svých programech hrají na notu na národní hrdosti. 

Status Ivana Bartoše, že Ústecký kraj zaostává i za Rumunskem, byl katalyzátorem špatných nálad, které v kraji panují. Z diskuze pod příspěvkem vyplynulo, že lidé moc nevěří slibům politiků z Prahy. Ještě dál šel ve svých názorech poslanec SPD Jaroslav Foldyna. Tomu byla před nedávnem omezena možnost vydávat příspěvky na twitteru, protože podle provozovatele porušoval daná pravidla.

Zdroj: twitter Jaroslava Foldyny

Jenže ani status Jaroslava Foldyny se nesetkal u komentujících s velkým pochopením. “Vyjadřujete se jako Mongol,” napsal jeden z uživatelů twitteru. A dalších podobných příspěvků se pod vyjádřením poslance SPD množilo. 

Proti výroku Ivana Bartoše vystoupila i ex poslankyně SPD Tereza Hyťhová. Bojovnice za návrat dětí do škol kategoricky odmítla výrok lídra Pirátů. “Tento člověk navíc nežije v Ústeckém kraji, tudíž nemůže skutečnou atmosféru a problémy Ústeckého kraje znát,” napsala na svůj facebookový profil. Ve svém příspěvku zopakovala, kdo brání průchodu zákona, který by pomohl zabránit zneužívání sociálních dávek. 

Zdroj: Facebook Terezy Hyťhové

“Piráti jsou stranou, která dlouhé měsíce ve Sněmovně tvrdě bojkotuje projednávání a přijetí návrhu, který by znemožnil zneužívání sociálních dávek. Jsou stranou, která bojuje za to, aby tento návrh zkrátka nebyl přijat,” napsala poslankyně Hyťhová. 

Ivan Bartoš se pro Prima CNN News za svůj výrok omluvil  a uvedl, že jeho srovnání se týkalo pouze ekonomických ukazatelů a nikoliv občanů žijících v Ústeckém kraji.

Naopak radost z nešťastného výroku Ivana Bartoše měli v táboře ANO. „A co nám ještě řekneš Ivánku? Asi sis znova malinko zahulil a ono se ti to drobátko popletlo. Ale nevadí, nejdeme tě rušit. Jen ať nepřítel dělá chybu za chybou,“ napsal na svůj profil poslanec ANO Pavel Růžička.

Autor: redakce