Dnes

  • Pondělí 28. listopadu 2022
  • Svátek má René

Hejtman požádal premiéra o kompenzace pro podnikatele v Českém Švýcarsku

21. 09. 2022

zdroj fota: ilustrativní obrázek pixabay.com

Kompenzace za ušlý zisk podnikatelům v Českém Švýcarsku, záchrana terezínských kasáren či problematika doplatků na bydlení, to vše byla témata k jednání při návštěvě premiéra Petra Fialy na krajském úřadě, kde ho přivítal hejtman Jan Schiller.

„Kvůli zásahu při požáru v Českém Švýcarsku byly uzavřené nejatraktivnější lokality a v podstatě se zastavil turistický ruch. Podnikatelům tam vznikly obrovské ztráty, které se ještě navyšují, protože řada lidí ruší své nasmlouvané pobyty. Odhad těchto ztrát už převýšil půl miliardy korun,“ upozornil hejtman Jan Schiller premiéra při jednání.

Hejtman avizoval, že Ústecký kraj je připravený pomoci nastartovat příští sezónu, připravuje vouchery pro návštěvníky, dopravu zdarma i marketingovou kampaň. Zároveň je ale třeba pomoci místním podnikatelům, aby zvládli zimu a nemuseli úplně zavřít. Premiér Fiala ocenil, že kraj pracuje na vyčíslení skutečných ztrát, a naznačil, že nějaká forma kompenzace, byť zcela jistě ne v plné výši, by mohla být možná.

Při jednání také radní pro investice Tomáš Rieger nastínil nutnost okamžitě řešit opravu terezínských kasáren, kterým hrozí definitivní zkáza. Premiér zmínil, že k tomuto tématu je již materiál na Úřadu vlády. Dále se diskuze stočila k sociálně vyloučeným lokalitám. Náměstek Jiří Kulhánek představil své návrhy k zákonu o doplatcích na bydlení.

Premiér zavítal na krajský úřad v rámci svého výjezdu do Libereckého a Ústeckého kraje.

Autor: redakce