Dnes

  • Pátek 26. února 2021
  • Svátek má Dorota

Hejtman objíždí kraj a hledá prostory pro vakcinační centra. Důležitá bude i bezbariérovost a parkovací místa!

03. 02. 2021

zdroj fota: www.kr-ustecky.cz

Ústecký kraj – Kraj se připravuje na velké nápory očkování. Vakcinační tým kraje společně s hejtmanem si prohlédl místa, kde by měly vzniknout velkokapacitní vakcinační centra v kraji. Jedná se o Ústí nad Labem, Rumburk, Litoměřice a Most. Podle hejtmana je důležité místa zmonitorovat. Ožehavým problémem je pak otázka (ne)dostatku vakcín.

Hejtman Jan Schiller navštívil sportovní halu v Mostě, areál výstaviště Zahrady Čech v Litoměřicích, areál Lužické nemocnice Rumburk – Podhájí a také Dům kultury Ústí nad Labem.

„Expedice“ prohlídky prostorů se zúčastnil vakcinační tým Ústeckého kraje v čele s Danou Vaculíkovou, hlavní hygieničkou Krajské zdravotní, a. s., Pavel Dlouhý, primář infekčního oddělení ústecké Masarykovy nemocnice, Tomáš Laibl, radním pro zdravotnictví a Milan Rychtařík, předseda výboru pro zdravotnictví. Všichni byli s výběrem míst spokojení.

Vakcinační tým Ústeckého kraje na prohlídce prostorů Domu kultury v Ústí nad Labem

Vakcinační tým  na prohlídce Domu kultury v Ústí nad Labem, zdroj fota: Krajský úřad

 V Mostě připadá v úvahu jako vakcinační místo sportovní hala, zdroj fota: Krajský úřad

Podle hejtmana je důležité konkrétně znát dané prostory. „Chceme vědět, zda bude dostatek parkovacích míst u objektů či možnost bezbariérových přístupů. Ve všech čtyřech městech nám jejich vedení vyšlo maximálně vstříc. Velkokapacitní vakcinační centra by mohla začít fungovat v dubnu, květnu,“ nastínil hejtman Jan Schiller s tím, že ale veškerý chod závisí na tom, zda bude dostatek vakcín.

Problém nedostatku vakcín

Vakcíny jsou totiž dnes ožehavé téma. Kraj totiž podle nejčerstvějších čísel počtu zaslaných vakcín je zdá se na okraji zájmu. Region se nachází na posledním místě ve smyslu celostátní proočkovanosti. Aktuálně ani nemá čím očkovat.

Ústeckém kraji bylo dosud očkováno proti covidu méně než jedno procento lidí. Je tak jediným regionem, který nedokázal zatím překročit jednoprocentní hranici.

Autor: ps