Dnes

  • Sobota 10. prosince 2022
  • Svátek má Julie

Hasiči v Mostě mají novou stanici. Pásku přestřihli ministr vnitra ČR a hejtman Ústeckého kraje

14. 02. 2022

zdroj fota: Jan Vraný

Most – Profesionální hasiči v Mostě se dočkali zbrusu nové hasičské stanice za téměř 170 milionů korun. Dva roky museli být hasiči v provizoriu, původní sídlo hasičů sloužilo svým účelům skoro půl století. Nová hasičská zbrojnice stojí ve Velebudicích a je připravena k zásahům při olejových haváriích, dopravních nehodách a velkých mimořádných událostech, například železničních haváriích či při zřícení objektu.

V novém objektu je stanice jsou výjezdové garáže, místnost pro chemicko-technické služby, šatny, učebnu a kanceláře. Dále je v areálu cvičná věž, místností pro fyzickou přípravu, tělocvična a hřiště.

U slavnostního otevření stanice HZS Most byl místopředseda vlády a ministr vnitra Vít Rakušan, poslanec a předseda výboru pro bezpečnost poslanecké sněmovny Pavel Žáček, generální ředitel HZS ČR Vladimír Vlček, hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller, primátor města Most Jan Paparega, ředitel krajských hasičů Roman Vyskočil a další hosté.

„Je to krásné a kvalitní zázemí, kde mohou i aktivně odpočívat. Konečně mají důstojné prostředí, ve kterém se budou cítit dobře. Moc to těm mužům a ženám od hasičů přeji. Jsem rád, že tuto novou stanici mají,“ řekl při slavnostním otevření hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

O nutnosti postavit hasičům nové zázemí, kvůli nevyhovujícímu technickému stavu objektů, se začalo hovořit už v roce 2010. Výstavba stanice za více než 168 milionů korun ale začala až v polovině roku 2020. Část nákladů pokryla i dotace z Evropské unie.

V Ústeckém kraji mají hasiči novou stanici také v Bítozevsi a v Lovosicích. „V současné době se zpracovává projektová dokumentace na stanici v Klášterci nad Ohří,“ uvedl ředitel krajských hasičů Roman Vyskočil.

Autor: Jiří Šlaj