Dnes

  • Čtvrtek 19. ledna 2023
  • Svátek má Doubravka

Foldyna: Přichází nová moderní totalita. Boj za svobodu znovu na scéně!

13. 01. 2021

zdroj fota: fcb Jaroslav Foldyna

Ústecký kraj – Poslanec SPD Jaroslav Foldyna se domnívá, že nastupuje moderní totalita. Podle něj postupně dojde k likvidaci vzdělávání, tradičních hodnot a jejich náhradu novými hodnotami. Varuje,  že boj za svobodu je opět na scéně.

Foldyna na sociálních sítích zareagoval na článek portálu iDNES, ve kterém populární britský herec Ricky Gervais považuje společností vyžadovanou korektnost za nový druh fašismu.„Je tu nový podivný druh fašismu, kdy si někteří lidé myslí, že vědí, co je možné říkat a o čem by se mělo raději mlčet. A to je vážně divné. Jen proto, že vás něco uráží, nebo se vás to nějak dotklo, přece automaticky neznamená, že máte pravdu,“ cituje server hercova slova.

Gervais se domnívá, že to je dnes nový populární mýtus, že všichni volají po svobodě projevu. „Chtějí ve skutečnosti neustále hlásat nějaké děsivé věci,“ uvedl a pokračoval: „Jenže tak to opravdu není. Svoboda slova má chránit každého. Pokud jste na Twitteru a máte jen trochu levicové názory, jste hned druhý Trockij, je to tak? Když jste spíš konzervativní, hned je z vás Hitler. A pokud se snažíte najít zlatou střední cestu, tak jste pro mnohé zrádcem.“

Nová moderní totalita

Právě tato slova podnítila poslance Jaroslava Foldynu ke svému příspěvku.  Podle jeho slov na scénu přichází moderní totalita. Boj o svobodu prý bude stejně náročný jako v minulosti. „Zatímco společnost je oprávněně zaujata covidovou krizí, nastupuje nová moderní totalita. Boj o svobodu, bude stejně nebezpečný, jako jsme tomu byli svědky v minulosti. Na řadě je potlačení vzdělání, indoktrinace nových „hodnot” a likvidace tradičních. Boj o svobodu je opět tady!“ napsal Foldyna na svém facebookovém profilu.

Poslanec SPD Jaroslav Foldyna se domnívá, že nastupuje moderní totalita. Podle něj postupně dojde k likvidaci vzdělávání, likvidaci tradičních hodnot a jejich náhradu novými hodnotami. Varuje,  že boj za svobodu je opět na scéně.

Foldyna vždy nebýval členem SPD, ještě nedávno byl stranicky článek sociální demokracie. Do hnutí Svoboda přímé demokracie vstoupil v lednu minulého roku.

Autor: ps