Dnes

  • Pondělí 28. listopadu 2022
  • Svátek má René

Feri po skandálu rezignoval. „Mám tři dcery, jsi neskutečné prase,“ vzkázal ústecký poslanec Růžička

26. 05. 2021

Zdroj fota: oficiální facebookový profil Dominika Feriho a facebookový příspěvek Pavla Růžičky

Ústecký kraj – Politický idol mladé generace udělal něco, co se nedá přejít mávnutím ruky.  Dominik Feri byl veřejně obviněn se sexuálního násilí vůči několika ženám, které se rozhodly vypovídat. Ve své zpovědi pro Deník N a Alarm popsaly, jak se k nim mladý politik choval a jaké používal praktiky. Vzhledem k závažnosti se celým případem bude zabývat policie. Co mu vzkazují politikové napříč stranami?

Dominik Feri se často zapojoval do informační kampaně pro mladé, kteří mají k politice vlažný přístup. Stál blízko kampaně Meetoo, která bojovala proti sexuálnímu násilí na ženách. Ironií osudu je, že právě z toho je teď teplický rodák obviněn. Feri všechna nařčení vehementně odmítá, svou omluvu směřoval ženám za své nevhodné chování. Podle informací ale zašel mnohem dál a pokud se podezření prokáže, bude to pro mít pro Feriho trestně právní důsledky.

Děsivé svědectví

Podle svědkyň, které se bály původně vypovídat, není Feri žádným beránkem. Jeho chování popisují jako sexuální predátorství. Urážky, nátlak a přinucení k sexuálním praktikám. Špatné znamení pro Feriho je, že oběti své příběhy popisují podobně. Jedna z nich své dojmy ze situace popsala tak, že jí byla zabarikádována cesta a nemohla utéct. Jako důvod mlčení uvedla strach a nedůvěryhodnost, které by její svědectví mělo. „Měla jsem ho za tu liberální hvězdu, která má velký vliv na mladé lidi a kasá se hodnotami moderní společnosti. Proto jsem se bála, že mi nikdo neuvěří,“ uvedla jedna z údajných obětí.

Feri, jsi prase!

Sexuální skandál vzbudil ve společnosti pobouření. Poslanec Pavel Růžička (ANO) napsal na svůj soukromý facebookový profil jasný vzkaz.

Zdroj: soukromý profil Pavla Růžičky

„Jsem otec tří dcer a k Ferimu můžu říci jen jediné. Jsi neskutečný prase!!!!! Škoda, že už tomuto sexuálnímu predátorovi to nestihnu říci ve sněmovně přímo do očí. Nejspíš škola Kalouska a běžná věc u TOP 09,“ napsal na svůj profil Růžička.

Klidný nezůstal ani ministr obrany Jakub Kulhánek. I on má doma dcery.  Skrze Twitter napsal, že se Feri k ženám pravděpodobně choval ohavně a doufá, že jeho dcera nikoho takového na večírku ani v politice nepotká.

Zdroj: Příspěvek na twitterovém účtu Jakuba Kulhánka

Své zastání našel Feri u náměstka krajského hejtmana Jiřího Řeháka, který s ním má dobrou zkušenost.

Zdroj: Facebook Jiřího Řeháka

Jestli zaslouží Feri za něco pochvalu, tak je to fakt, že rezignoval okamžitě bez váhání. I to je ale pro mnohé znamení, že ani zdaleka nemá čisté svědomí.

„Ach jo, kam jsme to s naší politickou kulturou dopracovali, že máme potřebu děkovat obviněným ze sexuálních deliktů za to, že odstoupili ze zákonodárných funkcí. Vždyť to by měla být úplná samozřejmost,“ napsala zastupitelka za Piráty Kateřina Stojanová, která později svůj text poupravila a místo slova obviněný použila nařčen. Nicméně policie ČR už zahájila vyšetřování, jak potvrdila pro Radiožurnál mluvčí policie.

„Bránit se proti nim budu soudní cestou. Byla pro mě mimořádná čest sloužit a být vaším poslancem,“ vzkázal na závěr Feri.

Autor: Jiří Šlaj