Dnes

  • Pondělí 28. listopadu 2022
  • Svátek má René

Endoskopické výkony živě. Krajská zdravotní opět pořádala gastro sympozium

18. 04. 2022

zdroj fota: Krajská zdravotní

Ústecký kraj – Krajská zdravotní a.s. již po dvacáté páté uspořádala ústecké gastroenterologické sympozium s názvem „Endo-Live X.“ Proběhlo v úterý 12. dubna a  účastníci konference sledovali v Červené aule Kampusu J. E. Purkyně v Ústí nad Labem live demonstraci endoskopických výkonů.

Průběh vyšetření prováděných živě přímo na pracovišti ústecké Masarykovy nemocnice komentovali nejen specialisté z pořádajícího oddělení, ale i z jiných pracovišť v rámci diskuze. „Konference jsem se účastnil v roli předsedy představenstva, ale také jako gastroenterolog, což je moje lékařská specializace. A jsem velice rád, že jsem mohl být takříkajíc mezi svými a zároveň sledovat velmi zajímavé endoskopické výkony v reálném čase,“ řekl MUDr. Ondřej Štěrba, který byl jedním z předsedajících odpolednímu bloku konference. V její první části zasedl v předsednictvu sympozia i primář Interního oddělení Masarykovy nemocnice MUDr. Jiří Laštůvka, který vyzdvihl velký zájem o Endo-live.

„Letos jsme zaznamenali 150 přihlášených zdravotníků v aule a 30 lékařů a sester se podílelo na demonstracích v endoskopickém centru. Ukazuje se, že forma přímého přenosu s komentováním právě probíhajícího výkonu a možností interakce s kolegy v konferenčním sále je nesmírně efektivní i atraktivní,“ okomentoval akci a poděkoval všem zúčastněným kolegům.

Intervenční výkony pokročilé digestivní endoskopie prezentovali lékaři a endoskopické sestry ústeckého gastroenterologického oddělení ve spolupráci s předními českými endoskopisty z nemocnic v Ostravě – Vítkovicích, Jablonci nad Nisou a Kolíně. Živé přenosy byly doplněné ústními prezentacemi.

Endoskopické centrum Gastroenterologického oddělení Krajské zdravotní poskytuje široké spektrum diagnostických i terapeutických metod a je součástí oddělení, které má k dispozici i lůžkovou část a specializované ambulance. Jde o komplexní endoskopické pracoviště, jedno z nejlépe vybavených v České republice, poskytující vyšší úroveň intervenčních výkonů digestivní endoskopie.

Autor: redakce