Dnes

  • Pondělí 15. srpna 2022
  • Svátek má Hana

Města v tónech významného umělce. Dvořákův festival v plném proudu

11. 05. 2022

zdroj fota: Ústecký kraj, www.kr-ustecky.cz

Ústecký kraj – Další ročník Dvořákova festivalu je tu. Diváci  mohou od začátku května až do září navštěvovat mnoho koncertů napříč republikou. Ústecko není výjimkou. Na své si přijdou nejen milovníci hudebního uměni, ale i historie či architektury.

V rámci Dvořákova festivalu se odehraje celkem 58 koncertů ve 41 městech a obcích sedmi krajů České republiky. Ústecký kraj není výjimkou. Festival představí krásná města našeho regionu s bohatou historií, například Roudnici nad Labem nebo Kadaň.

Společným jmenovatelem všech koncertů je hudba Antonína Dvořáka, která zazní v různých úpravách. Vystoupí zde skvělí sólisté a interpreti, prostor dostávají také regionální soubory a umělci. Pestrý hudební program festivalu je spojený s návštěvou našich známých i méně známých kulturních památek.

Záštitu 66. ročníku Dvořákova festivalu poskytlo Ministerstvo kultury, prezident České republiky Miloš Zeman, arcibiskup pražský, primas česká a kardinál Dominik Duka či hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller. Akci osobně zaštítili také například hejtmani Středočeského, Královéhradeckého, Libereckého a Pardubického kraje.

Autor: redakce