Dnes

  • Pondělí 28. listopadu 2022
  • Svátek má René

Doprava v Ústí bude omezena. Již tuto sobotu vypukne půl maraton

16. 09. 2022

zdroj fota: ilustrativní obrázek pixabay.com

Ústí nad Labem – Již tuto sobotu odstartuje v Ústí nad Labem běžecký půl maraton. Obyvatelé města Ústí nad Labem se budou muset připravit na uzavření centra města a omezení v jeho dalších částech. Závodu se letos zúčastní asi 2500 atletů a do rodinného běhu se přihlásilo dalších 1500 účastníků.

„Nálada běhat je. Vidíme nárůst čísel, nicméně nálada ve společnosti je jiná,“ uvedl projektový manažer Igor Murko. Podle něj se v minulosti závod vyprodal i měsíce dopředu, ale poslední tři roky se nejvíce atletů hlásí dva týdny až týden před závodem. „Lidé víc plánovali. V posledních třech letech člověk neplánuje tak dlouho dopředu, protože neví, co přijde,“ podotkl manažer v návaznosti na dobu před pandemií koronaviru.  Před tím se do maratonu zapojilo 4000 lidí. Do nálady lidí se podle něj promítla i situace na Ukrajině.

Ústecký kraj loni na závod přispěl částkou ve výši 200 tisíc korun. Mluvčí kraje Magdalena Fraňková řekla, že o letošním příspěvku bude ještě jednat rada. Organizátoři si podle ni požádali o částku ve stejné výši. Město Ústí nad Labem letos přispělo částkou ve výši 600 tisíc korun.

Závod s sebou jako každý rok přinese i omezení pro obyvatele města. Významně omezí dopravu i provoz linek MHD. Centrum města a přilehlé cesty včetně Benešova mostu budou uzavřeny od sobotních 06:00 do zhruba 20:00

Autor: ps