Dnes

  • Pátek 9. prosince 2022
  • Svátek má Vratislav

Dobrovolní hasiči budou odměněni. Radní schválili mimořádný finanční dar

25. 08. 2022

zdroj fota: FB Hasičský záchranný sbor

Ústecký kraj – Před měsícem vypuklý požár v národním parku České Švýcarsko si vyžádal vysoké pracovní nasazení. Na jeho zdolání se vystřídalo 6000 dobrovolných a profesionálních hasičů. Radní města Děčína rozhodli, že dobrovolné hasiče za zásah u požáru odmění. Dnes schválili mimořádný finanční dar. Jednašedesát hasičů si mezi sebou rozdělí 700 tisíc korun. Informoval o tom mluvčí města Luděk Stínil.

Výši odměn stanovilo město po dohodě s veliteli jednotek podle počtu hodin strávených na požářišti. Ti hasiči, kteří byli nasazení nejvíce, dostanou 15 tisíc korun. „Na místě jsem viděl obětavost, statečnost a nezměrné, i když mnohdy marné úsilí nasazených hasičů o záchranu tohoto krásného kouta naší vlasti. Mimořádný finanční dar od města si rozhodně zaslouží, rád bych jim ještě jednou za nás všechny poděkoval,“ uvedl primátor pro ČTK Jiří Anděl s tím, že kromě odměn město pokračuje v obnově hasičské techniky a vybavení.

Členové jednotek sboru dobrovolných hasičů ze Starého Města, Křešic, Boletic a Horního Žlebu zasahovali u požáru v národním parku tři týdny, a to v extrémně náročných podmínkách, zejména v období horkého počasí, v zakouřeném ovzduší a v mimořádně náročném terénu se špatným přístupem.

Autor: redakce