Dnes

  • Čtvrtek 19. ledna 2023
  • Svátek má Doubravka

Déšť zchladil požářiště v Českém Švýcarsku. Prospělo mu to

21. 08. 2022

zdroj fota: region-ceskesvycarsko.cz

Ústecký kraj – Je to poprvé od vypuknutí požáru v Českém Švýcarsku, kdy drony poprvé při dopoledním průzkumu nezaznamenaly žádné rizikové místo. Stalo se tak v neděli po masivních srážkách, které oblasti výrazně prospěly. Na místě je 91 dobrovolných hasičů, 41 profesionálních.

Déšť všichni uvítali. „Na druhou stranu se cesty stávají bahnitým. Skalní masivy jsou velmi kluzké. Kmeny, po nichž hasiči procházeli, teď lze překonat jen s velkou opatrností. Z popela je mazlavé blátíčko, čistit boty je tak nutné každou chvíli,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf s tím, že mokré mají hasiči i oblečení. Dobrovolné jednotky přitom prý bivakují přímo na místech, poblíž kterých zasahují. Věci a boty suší v autech. Hasičům se v terénu i lépe dýchá, ochlazuje se zem, mokro je do hloubky zhruba dvou centimetrů, voda se vrací i do tůněk.

Drony se v neděli kvůli oparu nedostaly všude, vzlétnou ještě odpoledne. Na Gabrielině stezce hasiči objevili jedno horké místo, které prolili vodou. Pochůzky mají hasiči se strážci parku rozděleny na celý den. Podle Rudolfa teď musí dbát ve zvýšené míře na bezpečnost, těžko sjízdné jsou i cesty.

Autor: redakce