Dnes

  • Úterý 29. listopadu 2022
  • Svátek má Zina

Den otevřených dveří u hejtmana Bubeníčka: Jednal s kubánským velvyslancem a řešil silnice

14. 09. 2020

Ústí n. L. – S blížícím koncem mandátu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček nezahálí. Ve své pracovně postupně přivítal nejprve kubánskou delegaci v čele s velvyslancem Danilem Mederosem. Setkání se neslo v přátelském duchu, mezi diskutovanými tématy byl úpadek turistického ruchu na Kubě či koronavirová pandemie a aktuální situace v Ústeckém kraji. Čas si hejtman udělal i na zjištění stavu oprav a údržby komunikací.

Kubánský velvyslanec nepřijel do krajské metropole poprvé, a jistou roli v tom jistě hraje také komunistická příslušnost obou mužů. Nedávno zavítal na sever Čech, aby podpořil hudební akci Virtuosi per musica di pianoforte. S Menderosem přijela celá delegace včetně konzulky Evelyn Péreovou. Českou stranu reprezentovala předsedkyně společnosti česko – kubánského přátelství Tereza Humpolcová a samozřejmě hejtman Bubeníček.

Záchrana jménem Kanada

Jedním z hlavních témat byl turistický ruch, který tvoří na Kubě výraznou složku příjmů místních obyvatel. V souvislosti se špatnou situací ohledně šíření COVID – 19 nastal odliv amerických turistů, kteří ostrov svobody často a hojně navštěvují. „Turistický ruch na Kubě dostal letos velkou ránu. Každý rok k nám jezdí 4,5 milionu turistů, letos opravdu minimum. Naštěstí k nám nyní začínají jezdit ve velkém kanadští turisté,“ poukázal kubánský velvyslanec.

Po ukončení jednání přišel na řadu úsek dopravy, Oldřich Bubeníček přijal pracovní skupinu z Ředitelství silnic a dálnic, aby prodiskutovali investice a stav komunikací, které spadají pod správu kraje. Chomutovský úsek vedl na jednáních Martin Vidimský. Řeč byla především o stavu chystaných projektů. Bubeníček se jako zastupitel města Bíliny zajímal o možnosti urychlení průjezdu na komunikaci I/13, která vede do Mostu a kde se při špičce tvoří kolony.

Mosty jako hlavní téma

Při nástupu do funkce v roce 2016 slíbilo vedení hejtmanství opravu čtyř mostů za čtyři roky. To už se nepovede, ale přípravy ke stavbě nadále probíhají. Zatím se kraji podařilo opravit a otevřít most ve Štětí. Rekonstrukcí probíhá most mezi Mostem a Chomutovem, kde musí řidiči motorových vozidel jezdit přes Záluží u Litvínova. Před nedávnem byla odložena oprava Benešova mostu v Ústí nad Labem. Důvodem byla nekompletní projektová dokumentace. Na opravu čeká i most v Roudnici nad Labem.

Autor: