Dnes

  • Pátek 28. ledna 2022
  • Svátek má Otýlie

Dekarbonizace a Zelený úděl. Chemické fórum Ústeckého kraje zacílilo na hlavní téma budoucího vývoje

02. 12. 2021

zdroj fota: oficiální stránky Ústeckého kraje

Ústecký kraj – Zástupci Ústeckého kraje a hospodářská komora Ústeckého kraje uspořádali chemické fórum, které se věnovalo dekarbonizaci chemického průmyslu, ale i dalších oblastí. Během fóra, které se konalo v Inovačním centru Ústeckého kraje, vystoupila také 1. náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje Lubomíra Mejstříková.

Někteří odborníci proto prezentovali své příspěvky online prostřednictvím videokonference. Během fóra proběhly také velmi zajímavé panelové diskuze s řečníky přítomnými v sále i připojenými online.

Chemické fórum Ústeckého kraje 2021 se skládalo ze tří bloků. Jeho hlavními body byly Green Deal – o co jde a co nás čeká, Green Deal a jeho vliv na chemický průmysl a obnovitelné zdroje pro chemický průmysl. Během prvního bloku vystoupila také 1. náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje Lubomíra Mejstříková, která představila strategii Ústeckého kraje v oblasti transformace a následně se zúčastnila také panelové diskuze. „Myslím si, že útlum těžby uhlí by měl být pozvolný. Pokud nenajdeme odpovídající náhradu za uhlí jako zdroj energie, mohl by to pro nás být problém. Zbavili bychom se samostatnosti a museli bychom energii nakupovat jinde,“ sdělila během diskuze 1. náměstkyně hejtmana.

Chemické fórum Ústeckého kraje 2021 představovalo po energetickém fóru a podnikatelském fóru další konferenci, na které se významně podílí Ústecký kraj. Letošní ročník krajského chemického fóra znamenal nejen výměnu informací, ale přinesl i podněty k dalšímu zamyšlení nad budoucností chemického průmyslu, ale i energetiky nejen v Ústeckém kraji.

 

ČTĚTE TAKÉ
ICUK vyhlašuje čtvrtý ročník soutěže Inovační firma Ústeckého kraje
Autor: redakce