Dnes

  • Čtvrtek 26. května 2022
  • Svátek má Filip

Děčín pomáhá Ukrajině. Koncert a teď milion od města

13. 03. 2022

zdroj fota: Město Děčín oficiální web

Děčín – Děčínští zastupitelé rozhodli o poslání jednoho milionu korun na pomoc válkou zasažené Ukrajině.  Pro návrh rady města hlasovalo všech 20 přítomných zastupitelů. Finanční prostředky poputují na účet Červeného kříže, který je využije k nákupu zdravotnického vybavení a léků. Město uspořádalo také velký koncert na podporu Ukrajiny s mnoha účinkujícími bez nároku na honorář.

Na koncertu se podařilo vybrat od přítomných 173 tisíce korun pro Červený kříž, Charitu nebo Člověka v tísni. Během akce se podařilo nashromáždit i velké množství materiální pomoci, například dětské pleny, výživu či toaletní potřeby.

Náměstka primátora pro školství, sport a kulturu taková vybraná částka potěšila. „Mám opravdovou radost z toho, jak se akce povedla a že jsme celkem vybrali přes 173 tisíc. Krásná částka, která půjde na pomoc potřebným. Pomáhat lidem v nouzi je základ lidskosti. Ukrajina byla napadena a jako suverénní evropský stát si zaslouží naši pomoc. Jak říkal Václav Havel: „Lhostejnost k druhým a lhostejnost k osudu celku je přesně tím, co otevírá dveře zlu.” Jsem tedy opravdu hrdý na to, že jsme se jako město jasně postavili za Ukrajinu,“ uvedl Martin Pošta a poděkoval za skvělou organizaci a hlavně všem, kteří jakkoliv pomáhají zmírnit tuto lidskou tragédii.

Koncert trval šest hodin a na pódiu se vystřídalo 23 interpretů, hudebních těles a 20 řečníků. Všichni bez nároku na honorář.

Autor: redakce