Dnes

  • Středa 29. června 2022
  • Svátek má Petr a Pavel

Děčín jde s dobou. Žádné klíčky, ani žádanky. Zaměstnanci budou potřebovat pro půjčení služebního auta jen mobilní aplikaci

30. 05. 2022

zdroj fota: oficiální web Města Děčín

Děčín – pokračuje v modernizaci a elektronizaci města a dalších procesů na úřadě. Od července zavádí inovativní půjčování služebních aut prostřednictvím služby  KLIQ. Zaměstnanci si díky ní mohou automobily jednoduše rezervovat, odemknout i nastartovat, a to vše bez nutnosti předání klíčků od vozů.

Zaměstnanci již nebudou muset ke každé jízdě vyzvedávat, odevzdávat klíčky a celý proces bude rychlejší a efektivnější. Už žádné vypisování a podávání žádanek, na vše teď stačí mobilní telefon. „Do našich služebních aut jsme nechali nainstalovat telematické jednotky s funkcí chytrého klíčku, které se následně spárují s aplikací v mobilním telefonu. Tímto řešením jsme plně elektronizovali proces objednávání, předávání, uvolňování a nastartování aut, “shrnuje vývoj a jedinečné přínosy koordinátor Smart City Martin Strnad a pokračuje, že systém také sám filtruje všechna dostupná auta.

„V průběhu testování jsme přidali klíčové funkce, které systém v pilotní fázi postrádal a nemohl tak být zapojen do procesů magistrátu. Jednalo se o funkce schvalování jízd, offline režim, informování nadřízeného, jízda s řidičem, stav baterie pro elektrovozy atd. Díky tomu vznikla zcela unikátní služba pro veřejnou správu, která kombinuje přístup do vozů přes mobilní aplikaci, schvalovací procesy města, funkce fleet manažera pro správu vozů vč. knihy jízd a GPS dat,“ doplňuje garant projektu Petr Hodboď z magistrátu s tím, že na vývoji se podílelo i IT oddělení. Zaměstnanci města Děčín tak ušetří nejen čas, ale i veřejné finance, podotkl také Jan Edlman ze ŠKODA AUTO DigiLab.

Tuto unikátní službu vyvíjí Smart City tým děčínského magistrátu spolu s partnerem ŠKODA AUTO DigiLab od listopadu 2021.

Autor: ps