Dnes

  • Pátek 25. června 2021
  • Svátek má Ivan

Kolotoč na ministerstvu. Vojtěch se vrací, Arenberger tlak neustál. Kdo bude šéfovat Krajské zdravotní?

25. 05. 2021

zdroj fota: oficiální Facebook Adama Vojtěcha

Ministerstvo zdravotnictví je pro Andreje Babiše zakleté. Ať vybere kohokoliv, jeho doba v úřadu nemá dlouhé trvání. Trn z paty nevytrhl ministerskému předsedovi ani Petr Arenberger. Poté, co vyšlo najevo, že ředitel Vinohradské nemocnice nemá dobrý přehled o svém majetku, byl pod mediálním drobnohledem.

Pod stupňujícím tlakem se chystá Petr Arenberger k rezignaci a místo přepustí Adamovi Vojtěchovi. Přibyl další odpadlík do party minstrů zdravotnictví. Předtím už resort postupně opustil Adam Vojtěch, Roman Prymula a Jan Blatný. Pokud si Andrej Babiš sliboval, že konečně někdo vydrží o něco déle, tak se zmýlil.

„On to odůvodnil tím, že celá rodina je pod tlakem,“ dodal pro Novinky.cz.

Právě Vojtěch byl považován za symbol loňského úspěšného zvládnutí první vlny světové pandemie, ale s tou druhou si rady nevěděl. Od té doby se angažoval jako předseda představenstva Krajské zdravotní v Ústeckém kraji. Teď se na „své“ ministerstvo vrací podruhé během jednoho volebního období. Je otázkou, kdo Vojtěcha nahradí v jeho poslední funkci, během chvíle už to bude třetí předseda představenstva v krátkém čase.

ČTĚTE TAKÉ
Vypálí Babiš Brabcovi rybník? Podle Ivana Bartoše jde o kalkul marketinkového oddělení hnutí ANO
Autor: Jiří Šlaj