Dnes

  • Sobota 28. ledna 2023
  • Svátek má Otýlie

Covid nabírá na síle. Krizový štáb situaci monitoruje, hygiena doporučuje omezit návštěvy v nemocnicích

04. 11. 2021

zdroj fota: oficiální stránky Ústeckého kraje

Ústecký kraj – Krizový štáb Ústeckého kraje se sešel ve středu dopoledne prostřednictvím videokonference, aby zhodnotil aktuální situaci na území regionu v souvislosti s šířením onemocnění covid-19. S platností od 1. listopadu 2021 byla opět obnovena nepřetržitá činnost dispečinku krajského koordinátora intenzivní péče.

Z oficiálních informací vyplývá, že žádná z nemocnic v Ústeckém kraji zatím nemusela omezit v souvislosti se šířením covid-19 ostatní poskytovanou zdravotní péči nebo služby. Ve všech krajích v České republice se situace s onemocněním zhoršuje, počet hospitalizací nekopíruje loňský dramatický průběh, ale počet pacientů v nemocnicích začíná růst. „Podle aktuálních statistických údajů Ústecký kraj v mezikrajském srovnání na 3. nejlepším místě v souvislosti se šířením onemocnění covid-19,“ píše se v tiskové zprávě Ústeckého kraje.

V nemocnicích jsou vyhrazena covid lůžka a jejich počet bude postupně narůstat, vše bude řídit dispečink krajského koordinátora intenzivní péče pod vedením Josefa Školy z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Se svým doporučením přijde i krajská hygienická stanice. Nemocnicím doporučí, aby omezily, případně i zakázaly, návštěvy pacientů hospitalizovaných v nemocnicích. Toto doporučení se vydá nejen kvůli šíření onemocnění covid-19, ale také zejména kvůli ostatním virovým respiračním onemocněním, které se v současnosti mezi populací vyskytují a šíří.

Na základě usnesení vlády krajský úřad převzal a dále distribuoval 11.025 kusů antigenních testů určených k listopadovému dvoukolovému testování ve školách a školských zařízeních na území okresu Louny.

„Aktuální šíření onemocnění covid-19 úzce souvisí s proočkovaností obyvatel regionu. Krizový štáb Ústeckého kraje proto apeluje na všechny obyvatele, kteří se doposud neočkovali, aby tak učinili a kontaktovali své praktické lékaře, eventuálně využili centrálního rezervačního systému https://crs.uzis.cz, aby se plynule využily kapacity očkovacích míst v nemocnicích,“ uvádí tisková zpráva.

Očkování nechrání před nakažením, ale výrazně pomáhá zmírnit počet nutných hospitalizací v nemocnicích. „Chraňte sebe i své blízké a pomozte zmírnit dopady šíření onemocnění covid-19 v našem regionu. K dnešnímu dni je minimálně první dávkou očkováno 57 % obyvatel Ústeckého kraje, ve věkové skupině 65+ je to pak 81 % obyvatel,“ uvádí tisková zpráva Ústeckého kraje.

Autor: redakce