Dnes

  • Středa 30. listopadu 2022
  • Svátek má Ondřej

Covid drtí: Vyhlášená hospoda v Ústí končí, stejně tak i minipivovar

23. 04. 2021

ilustrační foto

Covidová situace bezesporu omezila fungování společnosti na minimum. Přibližně rok se s pandemií v České republice bojuje omezením služeb, škol, sportu i kultury. I přes finanční injekce státu, pomoci s částečnou úhradou nájmu či jiné výdaje je dopad natolik tragický, že řada podniky situaci neustály. Češi jsou národ pivařů, proto je hospod v každém městě požehnaně, některé z nich však už pivo nenatočí. 

Oblíbená restaurace v centru Ústí nad Labem končí. Nedostatečná finanční podpora podnikatelů se projevila i v restauraci Sahara, která své prostory prodává. Majitelé za sebe hledají náhradu po dvaceti letech působení. Objekt má již v nabídce vybraná realitní kancelář. Do té doby, než se najde nový majitel, je stále otevřena, alespoň tedy v rámci opatření. 

Jednoho Miláčka!

Iniciativa zachranpivo.cz vznikla jako reakce na dopady koronavirové krize a velkoplošného zavírání restaurací. Zavření podniků mělo obrovský vliv i na pivovary, a mnozí tak museli uvařené pivo vylévat. Krize se nevyhnula ani rodinnému pivovaru Millénium, který na zachranpivo.cz nabízí své produkty. Situace je bohužel o něco vážnější, realitní kancelář nabízí prostory pivovaru k prodeji a nabádá větou “Jakmile se současná situace stabilizuje, provozovat minipivovar, bude tou správnou cestou k podnikání.„ Ústečáci tak přijdou o možnost, zajít na jednoho Miláčka, Děšťovku nebo Drsňáka. 

S dopady pandemie se potýká cestovní průmysl. Hotely, cestovní kanceláře a přepravní společnosti musejí své pobočky postupně zavírat, výjimkou není ani penzion Tereza. Telnický penzion vítal každoročně lyžaře z okolí hlavního města kraje. Svůj objekt nabízí k prodeji a je jen otázkou, zda budoucí majitel zachová podobu a využití objektu. 

Ukončení provozu oblíbených restaurací, kaváren a jiných služeb vidíme nejen v Ústí nad Labem, ale v celém kraji. Finanční situace některých podnikatelů nestačí na to, aby své služby mohli nadále provozovat v takto omezených podmínkách bez toho, aniž by dostali plnou náhradu svých výdajů. Pokud se bude nadále situace v počtu nakažených zlepšovat, obchody a služby by se mohly v plném provozu otevřít v následujících 2 měsících.

Autor: