Dnes

  • Pátek 28. ledna 2022
  • Svátek má Otýlie

Chomutov otevře sportoviště, situace s koronavirem je každým týdnem lepší

15. 04. 2021

redakce

Na středečním zasedání krajského krizového štábu se hodnotila aktuální epidemiologická situace. Podle Krajské hygienické stanice je vše na dobré cestě a celková situace se zlepšuje. Nemocnice mohou postupně snižovat počet vyhrazených lůžek pro Covid a přijímat tak i jiné pacienty, kteří nejsou v rizikovém stavu. Tisková zpráva ze zasedání informuje o tom, že za uplynulý týden nebyla potřeba využití převozů pacientů do jiných krajů a Chomutov otevře sportoviště.

Děti do škol

Zlepšení situace má vliv i na školství. Povinné testování zatím probíhá bez vážnějších problémů a díky zlepšení situace se děti z Děčínska vrátí do škol stejně, jak se minulý týden vraceli žáci z jiných obcí. Podle KHS je tento návrat bezpečný i díky tomu, že objevený druh brazilská mutace nemá tak těžký průběh a vysokou nakažlivost, jak se vědci obávali. Od pondělí tak první stupně zasednou do lavic, stejně tak se otevřou poslední třídy mateřských škol.

Chomutov

Primář Michal Zeman informoval především o obsazenosti nemonic, která oproti minulému týdnu výrazně klesla. Chomutovská nemocnice se momentálně stará o 53 pacientů s Covid-19, ale stále disponuje třemi vyčleněnými odděleními pro boj s covidem.

Důležitým a hojně probíraným tématem je sport. Primátor města Marek Hrabáč promluvil o otevření volnočasových a sportovních areálů.  „Dost jsme o tom diskutovali už před týdnem, všichni jsme příznivci volného pohybu a sportování. Zejména na otevření areálu Domovinka se těší mnoho rodičů a dětí už několik týdnů. Věřím, že i tak všichni přistoupí k hromadnému setkávání obezřetně a s respektem ke stále ne úplně skončené epidemii,” uvedl.

Autor: