Dnes

  • Pondělí 28. listopadu 2022
  • Svátek má René

Chemičkou v Litvínově otřásl výbuch. Zranil čtyři lidi

22. 07. 2022

zdroj fota: ilustrační obrázek pixabay.com

Litvínov – V noci ze středy na čtvrtek v chemickém závodě v Litvínově došlo k výbuchu, při kterém byli zraněni čtyři lidé. Jeden z nich musel být vrtulníkem převezen do nemocnice v Praze.

„Dnes večer došlo uvnitř našeho chemického areálu v Litvínově k lokální explozi a následnému požáru. Požár likvidují podnikoví hasiči. Situace je pod kontrolou a eskalace nehrozí. Událost nemá vliv na bezpečí ani zdraví obyvatel. Provoz omezen není, “ uvedl na Twitteru Orlen UNIPETROL s tím, že se požár podařilo uhasit a hasiči následně kontrolovali požářiště termokamerou. „Zjišťujeme rozsah poškození odstavené výrobní jednotky. Rafinérie jako celek je v provozu,“ dodal mluvčí firmy Pavel Kaidl.

Jak dlouho bude jednotka mimo provoz, zatím neuvedl. Obyvatelům okolních měst a obcí se omluvil za způsobené nepříjemnosti. Jejich bezpečí ani životní prostředí podle mluvčího ohroženo nebylo. Na sociálních sítích lidé uvedli, že exploze byla slyšet kilometry daleko. Na místě došlo ke zranění 4 osob, které byli v péči ZZS.

Skupina Orlen Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů, zejména plastů a hnojiv.

Autor: redakce