Dnes

  • Úterý 29. listopadu 2022
  • Svátek má Zina

Chcete pomáhat v boji s Covidem? Kraj hledá dobrovolníky

20. 10. 2020

Ústecko – V kritické situaci se ocitá personál zdravotnických zařízení při boji s koronavirem. I proto už žádá o pomoc širokou veřejnost, aby se do provozu nemocnic zapojila. Vítáni jsou všichni bez ohledu na kvalifikaci. Přihlášené zájemce čeká proškolení a bude jim přiřazena pracovní pozice podle jejich specializace a zkušeností.

Nesedět doma jít pomáhat. Taková šance se naskytla běžných občanům v Ústeckém kraji. Výzvu k dobrovolnické pomoci vyslala Krajská zdravotní. Konkrétně lze vypomáhat v nemocnicích v Děčíně, Teplicích, Ústí nad Labem. Mostě a Chomutově. Pod dopisem směrem k občanům je podepsán generální ředitel organizace Petr Fiala.

Kapacity personálu jsou omezeny a den co den stoupá počet hospitalizovaných pacientů. I proto se hodí každá volná ruka. „Všichni zaměstnanci naší společnosti dělají maximum pro zajištění nepřetržitého poskytování zdravotní péče a zajištění činností související s mimořádnou situací při výskytu onemocnění COVID-19 způsobené koronavirem SARS-CoV-2,“ píše se v tiskové zprávě společnosti Krajská zdravotní.

Co na případné zájemce čeká?

„Zařadíme Vás do činností, které odpovídají Vaší kvalifikaci a znalostem. Budete náležitě proškoleni a vybaveni ochrannými pomůckami,“ uvádí tisková zpráva Krajské zdravotní. Z výčtu potenciálních uchazečů se hledá cílová skupina osob se zdravotnickým vzděláním i nezdravotníci, bývalí kolegové, důchodci, studenti.

„V případě Vašeho zájmu pomoci kontaktujte vedoucí personálního střediska nebo hlavní sestru nemocnice. Více informací na http://www.kzcr.eu/,“ uvádí zpráva.

Autor: