Dnes

  • Pondělí 15. srpna 2022
  • Svátek má Hana

Český hokej slaví olympijskou výhru. Ženy zdolaly domácí výběr Číny o dvě branky

04. 02. 2022

zdroj fota: pixabay.com

Peking, Bílina – České hokejistky vstoupily do olympijského klání v Pekingu vítězně. V úvodním utkání her porazily domácí Čínu 3:1 a v kádru byly i dvě hráčky, které prošly bílinským hokejem. V dalším pokračování skupiny B narazí Češky na Švédsko a Dánsko, poslední duel sehrají s Japonskem.

V ženské hokejové reprezentaci se objevila i dvě jména úzce spjatá s Bílinou. Daniela Pejšová a Kateřina Zechovská se v národním dresu pohybují už delší dobu a patří mezi opory. „Kateřina je bílinskou rodačkou a pokud má v nabitém programu čas, nastupuje za naši juniorku. Je také součástí trenérského týmu gólmanů,“ uvedl facebookový profil města Bíliny.

Daniela Pejšová sice pochází z nedalekých Teplic, ale v Bílině hokejově vyrůstala. „Do Bíliny přestoupila v raném věku a prošla si téměř všemi kategoriemi v našem oddílu. Dnes již čtvrtým rokem hraje za slavný švédský klub MODO,“ uvedl městský profil. Do prvního utkání zasáhla jen Daniela Pejšová.

České reprezentantky v úvodním duelu první zdolaly domácí Čínu. „Češky vstoupily do utkání výborně a v 11. minutě poslala český tým do vedení Radová. V úvodu druhé periody zvyšovala po krásné akci Křížová. V polovině zápasu ještě dokázaly domácí Číňanky v přesilové hře snížit, ale český tým ve 47. minutě si vzal zpět dvoubrankový náskok zásluhou Pejzlové. Výborný výkon podala také brankářka Peslarová,“ komentoval vystoupení českých hráček web Český hokej.

Česko – Čína 3:1 (1:0, 1:1, 1:0).

Branky a nahrávky: 11. Radová (Tejralová, Vanišová), 24. Křížová (Neubauerová, Čajanová), 47. Pejzlová (Horálková) – 30. Millerová (Lumová, Wongová). Rozhodčí: Haacková (Německo), Nurmiová (Finsko) – Hammarová (Švédsko), Kainbergerová (Rakousko).

Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 36:14.

Česko: Peslarová – Lásková, Pejšová, Kolowratová, Čajanová, Horálková, Tejralová, Radová – Vanišová, Mrázová, Mlýnková – Neubauerová, Pejzlová, Křízová – Přibylová, Mills, Hymlárová – Pátková, Serdar, Bukolská – Lédlová. Trenér: Pacina.

Čína: Chanová – Jü, Wongová, Wongová, Liou, Fairmanová, Čao, Li – Lumová, Millerová, Llanesová – Čang, Woová, Kolstadová – Betinolová, Lumová, Segediová – Fang, Kuan, Ču – Che. Trenér: Idalski.

Autor: Jiří Šlaj