Dnes

  • Čtvrtek 8. prosince 2022
  • Svátek má Květoslava

Česko-ukrajinský průvodce Falco a já byl pokřtěn. Chce přispět k rozvoji znalostí českého jazyka

26. 06. 2022

zdroj fota: Ústecký kraj, www.kr-ustecky.cz

Ústecký kraj – Česko-ukrajinský průvodce po Ústeckém kraji pro malé cestovatele Falco a já byl slavnostně pokřtěn na 15. zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje. Jeho cílem je hravou formou představit Ústecký kraj a přispět k rozvoji znalostí českého jazyka.

Tento česko-ukrajinský průvodce po Ústeckém kraji je určen ukrajinským dětem 1. stupně základních škol, které v našem regionu našly dočasný domov. Vytvořil ji kolektiv autorů pod vedením předsedkyně výboru pro národnostní menšiny Karolíny Žákovské, podle které nápad vznikl chvíli poté, co Rusko zahájilo válku na Ukrajině.

„Nápad vytvořit publikaci představující Ústecký kraj dětem z Ukrajiny, které v něm na útěku před válkou našly dočasný domov, jsem dostala v březnu 2022. Jen díky nadšení a ochotě členů týmu, který v této souvislosti vznikl, se jeho realizace podařila tak, aby byla publikace dětem k dispozici před letními prázdninami,“ vysvětlila ve své řeči Karolína Žákovská a poděkovala všem, kteří se na vzniku knihy podíleli.

Účelem průvodce Falco a já je představit dětem hravou formou vybraná místa napříč celým Ústeckým krajem a přispět k rozvoji jejich znalosti českého jazyka. Děti v průvodci mohou řešit různé kvízy, doplňovat omalovánky a vepisovat si do ní poznámky. Publikace má podobu sešitu s kroužkovou vazbou formátu A5 a obsahuje 96 stran. K průvodci vznikly také dvojjazyčné webové stránky efalco.cz, na kterých si lze publikaci stáhnout a sdílet na nich své vlastní zážitky z cest.

Autor: redakce