Dnes

  • Pondělí 28. listopadu 2022
  • Svátek má René

Centrální nákup licencí přinesl lepší ceny pro školy

14. 09. 2022

zdroj fota: ilustrativní obrázek pixabay.com

Ústecký kraj úspěšně zrealizoval veřejnou zakázku na centrální nákup licencí k užívání produktů společnosti Microsoft Corporation pro svá školská zařízení. Díky tomu má 99 škol a krajská knihovna zajištěny licence do konce ledna 2026 za výhodnou cenu. Do tohoto centrálního nákupu se díky nabídce kraje zapojilo i 55 škol nezřizovaných Ústeckým krajem, které také získaly výhodné ceny.

„Centrální nákup zajistil podle očekávání výhodnější cenovou nabídku, než kdyby si nákup každá škola řešila sama. Nabídli jsme tento výhodný nákup i dalším školám na území kraje a jsem rád, že 55 z nich této možnosti využilo a dosáhlo tak na potřebné licence za výhodné ceny,“ řekl k zakázce hejtman Jan Schiller.

Rada Ústeckého kraje schválila vyhodnocení zadávacího řízení veřejné zakázky na poskytnutí užívacích práv k produktům společnosti Microsoft a provozní podporu. Vítězem se stal dodavatel SoftwareONE Czech Republic s.r.o. s celkovou cenou 36,6 milionů korun bez DPH. Ta následně dodá 99 příspěvkovým organizacím Ústeckého kraje z oblasti školství, Severočeské vědecké knihovně a 55 školám nezřizovaným krajem licence a zajistí implementaci a podporu na období leden 2023 – leden 2026.
V rámci této zakázky zajistil kraj celkem 8425 licencí. Financování se nekrajské školy zajistí sami nebo prostřednictvím svých zřizovatelů.
Ústecký kraj zajistil centrální nákup licencí pro své školy na tři roky již podruhé.
Autor: ps