Dnes

  • Úterý 29. listopadu 2022
  • Svátek má Zina

Bývalý voják Růžička: „Věřím, že se to vyšetří. Jsem alergický na zesměšňování Česka z pozice síly“

01. 05. 2021

Zdroj fota: koláž autora (FB Pavla Růžičky)

Ústecký kraj – Expert na vojenskou problematiku, sám účastník zahraničních misí Pavel Růžička upřesňoval detaily z akce, která pošramotila česko – ruské vztahy. A nebyl to jeho první příspěvek k Vrběticím, přes sociální sítě diskutuje poslanec s pestrou škálou občanů.

Naseustecko.cz poskytl Pavel Růžička exkluzivní rozhovor, ve kterém objasnil, jak těžké je pořízení s lidmi, kteří věří různým dezinformacím.

A jak vnímá samotný akt? „Útok bych nejpřesněji označil jako sabotáž,“ prohlásil člen hnutí ANO.

Pane poslanče, jaký je Váš odhad délky vyšetřování?

Vzhledem ke složitosti případu je těžké odhadnout, jak NCOZ zajistí další důkazy a zejména bude důležité, za jak dlouho se podaří získat mezinárodní pomoc.

Jak vnímáte ohlasy veřejnosti na příspěvky na sociálních sítích?

Ohlasy vnímám pozitivně, ale samozřejmě se k tomu vyjadřují i dezinformátoři. Těmto lidem však nevysvětlíte ani to, že každý den vyjde slunce.

Pracuje čas pro vyšetřovatele nebo proti nim? 

Myslím, že takovýto útok, nechci říkat teroristický, ale spíše bych to kvalifikoval jako sabotáž, se musí vyšetřit za každých okolností. Obzvlášť, když víme, že na našem území operovali vojáci GRU cizí země.

 Miloš Zeman ve svém projevu vzkázal, že si přeje úplné vyšetření případu. Je to vůbec reálné?

Policii se v současné době uvolnily ruce, protože práce zpravodajských služeb skončila a můžou požádat o mezinárodní pomoc, takže věřím, že se to vyšetří. Už v současné době po zveřejnění se ukazuje, jak byla činnost agentů GRU v Evropě sofistikovaná.

Tiskovou mluvčí Ministerstva zahraničních věcí jste označil nevybíravým způsobem. Stojíte si za tím?

Samozřejmě jsem to pronesl s nadsázkou. Jsem alergický, pokud někdo obviňuje nebo zesměšňuje Českou republiku z pozice síly.

Autor: