Dnes

  • Čtvrtek 9. prosince 2021
  • Svátek má Vratislav

Bude se v Ústí “mastit” teqball? Podlehli mu Messi i Neymar

12. 07. 2021

zdroj fota: youtube.com

Ústí nad Labem – Obyvatelé města Ústí nad Labem mají možnost vybrat si svůj projekt, kterému nejvíce fandí. Mezi dvanáctkou návrhů nechybí renovace sportovišť, dětských hřišť či oprava podchodu. Mezi možnostmi je i stále více populární teqball, který kombinuje prvky fotbalu a stolního tenisu. Systém hlasování je založen na možnosti udělit tři kladné hlasy a jeden záporný. Rozhodovat o možnosti realizace projektu lze do 27. července. 

Jak hlasovat najdete přímo na stránkách města. Systém je výhodný v tom, že lze udělit až tři kladné hlasy a podpořit tak více projektů z nabízené dvanáctky. 

https://www.usti-nad-labem.cz/files/cz/uredni-portal/obcan/granty-dotace/pr_jak-hlasovat.pdf

Pokud získá dostatečnou podporu, může na Severní Terase vzniknout hřiště na discgolf. Jedná se o jeden z nejrozšířenějších sportů s létajícím talířem, který pravidly vychází z klasického golfu. Cílem hry je trefit létající disk do koše na co nejmenší počet hodů. Tento sport vznikl v 70. letech v USA a získává stále více příznivců po celém světě. 

Druhým netradičním sportem, který se uchází o přízeň občanů je teqball. Hřiště by se mělo nalézat nedaleko současného očkovacího centra v ulici Hoření. Nedaleký sportovní areál by měl nový přírůstek. Teqball je míčová hra kombinující prvky fotbalu a stolního tenisu. Hraje se na prohnutém stole, přes který si hráči na střídačku vyměňují míč údery kterýmikoli částmi těla kromě paží a rukou. 

Nové sportovní odvětví roste a těší se velké oblibě i mezi fotbalovými hvězdami, jako např. Messi, Neymar, Ronaldinho a stovky dalších. Teqballové stoly lze najít již v každém významném fotbalovém klubu po celém světě. I v Česku se ligové kluby zapojují do teqballového dění. „Teqball má velký vliv na rozvoj techniky, koordinace, rychlosti rozhodování a soustředění,” stojí v základní charakteristice na Wikipedii.  

https://www.youtube.com/watch?v=QtbKEyqkMDE&t=17s

Ostatní nabízené projekty lze nalézt na oficiálním portálu města. 

http://Ostatní nabízené projekty lze nalézt na oficiálním portálu města.

Autor: Jiří Šlaj