Dnes

  • Pátek 27. ledna 2023
  • Svátek má Ingrid

Brutální vrazi mladého chlapce stráví ve vězení jen 8 a 17 let. Smrt si natáčeli na telefon

31. 08. 2022

zdroj fota: ilustrativní obrázek pixabay.com

Děčín – Mimořádně děsivá únorová událost, která vyústila v tragickou a trýznivou smrt mladého nebohého chlapce má další pokračování. Krajský soud v Ústí nad Labem ve středu rozhodl, že si za surovou vraždu třináctiletého dítěte mladistvý odpyká osm a půl let za mřížemi. Jeho dospělý komplic ve vězení stráví 17 let. Oba musí uhradit pozůstalým odškodnění asi 2,4 milionu korun. Pozůstalým trest přišel nízký.

Vražda, která se stala letos 25. února v Děčíně mladíci plánovali už od začátku měsíce. Podle matky oběti byli hoši přátelé. V závěru února pak chlapce vylákali ven na opuštěné místo. Na něm ho nejprve strhli na zem a bili ho. Chlapec se snažil bránit, ale proti přesile neměl šanci. Smrt ubohého chlapce byla surová a plná násilí. Dvojce chlapci způsobila mnohočetné zranění. Ryli do něho nožem, popsali ho satanistickými znaky a nápisy a kleštěmi a kameny ho bili do hlavy. Přitom si celé svoje počínání natáčeli.

Po činu pak mladíci odjeli do Ústí nad Labem, kde chtěli spáchat sebevraždu skokem z Mariánské skály. K tomu však nakonec nedošlo, protože je vyrušila matka mladšího z nich. Svému synovi zavolala, aby zjistila, kde je.

Server iDnes.cz popisuje motiv, který měl být založený na jakýmsi milostném trojúhelníku mezi chlapci. „Byl to nešťastný trojúhelník, i když je otázkou, jestli poškozený si nějakého trojúhelníku byl vůbec vědomý. Starší z odsouzených miloval poškozeného a mladistvý miloval staršího z pachatelů. Poškozený zcela neopětoval lásku staršímu, tak se ho odsouzený rozhodl zbavit a mladistvý spolupachatel se na tom podílel, protože si odstranil konkurenta,“ uvedl předseda senátu Martin Majchrák podle serveru iDnes.cz.

Rozsudek ústeckého soudu není pravomocný, obžalovaní i státní zástupkyně si ponechali lhůtu na rozmyšlenou. Vyhlášení rozsudku provázely emoce pozůstalých. Trest se jim zdál příliš nízký, což soudce mimo jiné zdůvodnil tím, že mladíci prohlásili vinu.

Autor: redakce