Dnes

  • Sobota 25. září 2021
  • Svátek má Zlata

Britští filmaři si vybrali Most. Od středy zde budou natáčet fantasy seriál

13. 04. 2021

ilustrační foto

Most se opět stane na pár dnů natáčecí lokalitou. Tentokrát se objeví v seriálu britské produkce, která zde bude natáčet akční sci-fi seriál s názvem Extinction. Obyvatele čekají různá omezení v natáčecích lokalitách a starosta Jan Paparega požádal veřejně obyvatele o shovívavost.

Omezení

Natáčení začíná ve středu 14. dubna a potrvá až do 18. dubna. V tomto časovém rozpětí dojde k omezení v ulici ČSA, ulici Budovatelů, náměstí VMS a v Prioru. Ve čtvrtek pak bude potřeba pozastavit dopravu na třídě Budovatelů, a to přibližně od 16:00. Dále bude omezena především možnost parkování ve jmenovaných ulicích. Město upozorňuje také na zvýšený hluk spojený s využíváním speciálních efektů jako je třeba střelba, výbuch či roztříštění vitríny.

„Filmové natáčení v této nelehké době značně povzbudí místní ekonomiku. Filmaři podpoří místní podnikatele v oblasti ubytovacích a stravovacích služeb. Platí samozřejmě také nájmy lokací, pronájem komunikací a zábory. Město Most od společnosti navíc získá finanční dar ve výši 100 tisíc korun, který bude účelně využít,“ vysvětluje pozitiva natáčení Barbora Hyšková z Filmové kanceláře Ústeckého kraje.

Obyvatelé mají možnost zúčastnění se natáčení v rámci komparzu, kam filmaři potřebují doobsadit postavy například demonstrantů a návštěvníků kavárny. Do komparzu se může přihlásit každý v rozmezí 15-70 let, podmínkou je pouze platný covidový test hrazený produkcí a případné nošení respirátorů při natáčení. Účast bude ohodnocena podle počtu natáčecích dnů a případné kostýmové zkoušky. Případní zájemci mají na stránkách statutárního města Most k dispozici krátký formulář pro zaslání svých fotografií.

ČTĚTE TAKÉ
Bič na potížisty vítá i Jiří Čunek. „Nelze jen brát a nic nedávat,“ řekl senátor
Autor: