Dnes

  • Sobota 28. ledna 2023
  • Svátek má Otýlie

Bleskové vyšetřování. Policisté obvinili recividistu z vraždy ženy v Chomutově

27. 08. 2021

zdroj fota: ilustrační foto (pixabay.com)

Chomutov – Ač je mu teprve 23 let, rukou zákonu už je osahán dostatečně. Po oznámení úmrtí starší ženy v Chomutově trvalo policistům pouze dvě hodiny, aby zadrželi hlavního podezřelého. Muž byl obviněn ze závažného zločinu vraždy.

Ve středu ráno jsme přijali oznámení o možném úmrtí starší ženy v Chomutově. „Podezření se bohužel potvrdilo, případ si převzali krajští kriminalisté pro podezření ze spáchání násilného trestného činu, k objasnění příčiny smrti byla nařízena soudní pitva,“ uvedl Daniel Vítek z odboru tisku.

Tou bylo potvrzeno, že k úmrtí ženy došlo v souvislosti se zaviněným jednáním další osoby, paralelně se rozběhlo pátrání po 23letém spolubydlícím oběti. Už dvě hodiny od přijetí oznámení jsme podezřelého muže, který už byl v minulosti za násilnou trestnou činnost několikrát odsouzen, zadrželi. „Včera odpoledne ho vyšetřovatel obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy a zaslal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného, kterému v případě uznání viny hrozí až dvacetiletý trest odnětí svobody, do vazby,“ uvedl v tiskové zprávě Vítek.

Autor: Jiří Šlaj